Лудогорец за бой над Партизан се стяга

Една година измина от злощастното отпадане на Лудогорец на прага на групите в Шампионската лига. Довечера тимът от Разград има шанс да си върне на съдбата това, което му отне срещу Динамо (Загреб).
Воденият вече от опитния треньор Стойчо Стоев тим приема закъсалия финансово сръбски гранд Партизан. Двубоят е от 20,30 часа и ще бъде излъчен пряко в ефира на TV7.

Нека си припомним накратко какво се случи преди 365 дни. Лудогорец отново беше домакин в първия мач и водеше с 1:0 срещу Динамо (Загреб) до 93-ата минута, когато Анте Рукавина изравни. В реванша в Загреб българите играха героично, но отново допуснаха злощастен гол в 8-ата минута добавеното време и загубиха с 2:3, а ако бяха удържали равенството щяха да продължат.

Разликата отпреди една година и сега е, че Лудогорец вече изчерпа лимита си на лош късмет и карък и съдбата вече започна да се усмихва по-благосклонно на разградчани, както в Европа, така и в "А" група.

Разград е в трескаво очакване на големия мач. Всички билети за двубоя са изкупени. Очакват се и между 300 и 500 гости от Белград, които са известни с буйния си нрав. Полицията обаче е взела мерки да не допусне хулигански прояви, които биха почернили футболния празник, какъвто безспорно е идването на отбор като Партизан в Разград.