Наполи разби тима на Кирилов, Игуаин гледа

Отборът на Наполи победи с класическото 3:0 новакът в Серия "Б" Карпи, където играе родният младежки национал Радослав Кирилов. Двубоят се игра в Трентино, където "небесносините" бяха на лагер. Головете отбелязаха Горан Пандев (9), Валон Бехрани (14) и Блерим Джемайли в 19-ата минута.

Наставникът Рафа Бенитес заложи на схема 4-2-3-1, като новата суперзвезда на южняците Гонсало Игуаин изгледа мача от трибуните. Кирилов пък започна мача от пейката.

Тимът от втора дивизияя на Италия удари греда в самото начало, но Пандев след двоен финт откри в 9-ата минута. Нова хубава проява на звездата на Македония завърши с гол на Валон Бехрами, който доби избита от вратаря топка след удар на македонеца в 14-ата минута. Пет минути по-късно швейцарският полузащитник Блерим Джемайли направи резултата класически с удар от 25 метра. точно в 25-ата минута пороен дъжд прекрати контролата за известно време, но след това двата тима се върнаха на терена и довършиха двубоя без да паднат повече попадения.

Емануеле Калайо пропуска дузпа в 70-ата минута, спечелена от пристигналия от ПСВ Айндховен Дрис Мертенс.

На 29-и юли Наполи излиза на "Сан Паоло" срещу Галатасарай за "Acqua Lete Cup", където се очаква за първи път със синята фланелка на излезе Игуаин.

Това бе второ контрола това лято на неаполитанците.

НАПОЛИ - КАРПИ 3:0
1:0 Пандев (9)
2:0 Бехрами (14)
3:0 Джемайли (19)