Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Венгер огорчи бившия си клуб, Арсенал вкара "само" три в Япония (видео)

Отборът на Арсенал постигна трети пореден успех в предсезонното си турне, като този път "артилеристите" победиха с 3:1 бившия клуб на Арсен Венгер Нагоя Грампус. За разлика от първите две проверки, в които вкараха по седем гола, днес лондончани реализираха едва три попадения. Оливие Жиру (3'), Рио Мияичи (26'-д) и Тио Уолкот (55') дадоха класическа преднина на Арсенал, а Кишо Яно (72') вкара почетното попадение за Нагоя.

Още в третата минута Оливие Жиру засече с глава центриране на Росицки отдясно, с което откри резултата. Това бе шести гол за французина в третия мач от началото на предсезонното турне на лондончани. В седмата минута изстрел на Мияичи мина на милиметри от дясната греда на вратата на Наразаки. В 25-ата минута гостите получиха дузпа, след като Тулио Танака игра с ръка в наказателното поле. Местният герой Рио Мияичи бе точен от бялата точка за 0:2. До края на първата част Тио Уолкот пропусна да направи 0:3, след като се озова очи в очи с вратаря на Нагоя, но Наразаки спаси. В заключителните минути Огава получи две страхотни възможности да намали, но и в двата случая японецът не успя да нанесе добри завършващи удари.

В 56-ата минута 16-годишният Зелалем изригна със страхотен пас, с който разкъса отбраната на Нагоя и изведе Уолкот в чиста позиция. За английския национал не остана друго освен да направи преднината на своя тим класическа.

В 72-ата минута възпитаниците на Драган Стойкович стигнаха до почетно попадение, след като Яно засече точно с глава центриране на Танака отдясно.

Нагоя Грампус - Арсенал 1:3