Атлетико взе трофея "Хесус Хил"

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 4:2 Нумансия като гост в среща за купата "Хесус Хил" в памет на покойния бивш президент на "дюшекчиите". Битката за надпреварата се възобнови след седемгодишно отсъствие. Пред около 2000 зрители в Сория тимът на Диего Симеоне спечели първата си проверка от лятната подготовка. Новата покупка Давид Вийя не взе участие в мача.

В седмата минута Диего Коща се възползва от грешка на двамата централни бранители и отбеляза в седмата минута. В 15-ата отново бразилският стрелец отново се разписа след подаване на Арда Туран отляво. Даниел Акино оформи класика в 47-ата минута след изпълнение от пряк свободен удар. Паланка намали в 56-ата минута. В 66-ата новото попълнение Леонардо Баптищао вкара с глава първия си гол за Атлети, оставен сам на втората греда. Последния гол реализира Паланка от дузпа в 67-ата минута.