Литекс сгъна Нефтохимик на 4 (видео)

Литекс наказа новака в NEWS7 футболно първенство Нефтохимик с 4:1 в мач от първия кръг и оглави временното класиране. Утре е последният мач от кръга между Славия и Берое.
Мачът беше с особен заряд и за двата отбора. Гостите от Бургас се завърнаха  в "А" група след дълго отсъствие и искаха да оставят добро впечатление, а дебют начело на ловчанлии направи новият треньор Златомир Загорчич.
За Литекс отличен мач направи новото попълнение Юрген Джазула, който се отчете с 2 гола и асистенция за победата.Точни бяха още Страхил Попов и Армандо Ваюши.

Двубоят започна по най-добрият начин за бургазлии, които след четвърт час игра на градския стадион в Ловеч поведоха чрез Николай Чипев, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Грозев срещу Калоянов.

Литекс отвърна на удара с натиск, който се материализира едва в края на полувремето. Пет минути преди края на първите 45 минути Николай Чипев се превърна в антигерой за Нефтохимик, след като извърши нарушение в наказателното поле срещу Ваюши и реферът Радан Мирянов отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Юрген Джазула, който с мощен удар върна равенството.

Само две минути по-късно Джазула изведе изведе домакините напред с втория си гол в мача. Този път той се разписа от пряк свободен удар, като прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на бургазлии.

През второто полувреме бургазлии опитаха да обърнат развоя на мача, но вместо да отбележат те получиха трети гол във вратата си. Страхил Попов, който преди това беше нацелил греда, се разписа с глава в 59-ата минута след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле. С асистенцията се отчете Джазула.

Попадението сложи край на амбициите на Нефтохимик да постигне нещо в срещата. В края на мача обезверените бургазлии получиха и четвърто попадение във вратата си. Отбеляза го Ванжер, който отклони топката във вратата след изпълнение на  пряк свободен удар от Ваюши.

ЛИТЕКС - НЕФТОХИМИК 4:1

0:1 - Чипев (14-дузпа)
1:1 - Джазула (40-дузпа)
2:1 - Джазула (42)
3:1 - Попов (59)
4:1 - Ванжер (84)