Сензация на старта на "А" група: Абсолютен дебютант срази шампиона на България (видео)

Абсолютният дебютант в "А" група Любимец сътвори истинско чудо още в първия си мач в елита на родния футбол. Възпитаниците на Веселин Великов победиха с 1:0 шампиона на България Лудогорец, чийто футболисти играха неузнаваемо слабо. В герой за своя отбор се превърна Семир Аесс, който в 10-ата минута отбеляза единственото попадение в срещата.

Гостите от Разград играха седемнадесет минути с човек по-малко, тъй като в 73-ата минута останаха с 10 човека. Чакъров от домакините се откъсна сам срещу вратаря и бе фаулиран от Козмин Моци, който получи директен червен картон.

Като цяло Лудогорец изигра изключително слаб мач и заслужено загуби. Направи впечатление, че голяма част от играчите не подходиха сериозно към срещата и в дадени моменти все едно не се намираха на терена, а на разходка в парка. Поведението им е доста странно, предвид добрите условия, които ръководството на клуба е осигурило на състезателите.

Домакините стартираха доста по-мотивирано срещата и съвсем логично първи стигнаха до гол. Негов автор бе Семир Аесс още в 10-ата минута. Футболистът се възползва от колективна грешка в защитата на "зелените" и със силен удар отблизо опъна мрежата зад Владислав Стоянов

В 17-ата минута Майкъл Тевия можеше да отбележи втори гол, но след като бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, стреля високо над напречната греда. Постепенно "орлите" успяха да изравнят играта, но въпреки това трудно създаваха голови положения пред вратата на своя опонент.

До такова се стигна чак в 40-ата минута, когато Марселиньо се освободи от двама бранители, напредна и изведе в коридор Жуниор Кишада сам срещу вратаря. Нападателят се опита да копне топката, но опитът му се оказа неуспешен и стражът на домакините парира неговия удар. Минута по-късно Кишада нацели горната греда.

През второто полувреме интересните ситуации отново се брояха на пръстите на едната ръка. В 73-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Чакъров от домакините се откъсна сам срещу вратаря и бе фаулиран от Козмин Моци, който получи директен червен картон.

Малко преди това Йордан Минев можеше да изравни, но ударът му по диагонала бе майсторски отразен от Цветан Василев и кълбото излезе в корнер. До края на срещата Лудогорец се опита да стигне поне до частичен обрат, но възпитаниците на Петев нямаха никаква идея как точно да превземат вратата на домакините.

ЛЮБИМЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Аесс 10

ЛЮБИМЕЦ: Димитров, Панов, Николов, Копаранов, Величков, Колев, Аесс, Тевия, Огнянов, Будинов, Чакъров

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Шоко, Минев, Мантула, Моци, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Бакалов, Абало, Кишада