100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Арсенал вкара седем гола във втори пореден мач, Жиру блести с хеттрик (видео)

Арсенал вкара седем гола във втори пореден мач от предсезонното си турне, побеждавайки със 7:1 Виетнам. В герой за лондончани се превърна Оливие Жиру, който записа хеттрик (5', 44', 45') и по този начин закръгли головата си сметка на пет гола от два мача. Чуба Акпом добави две попадения (56'и 59'), а Алекс Окслейд-Чембърлейн (46') и Игнаси Микел (75') също се разписаха за разгромния успех. Почетното попадение за Виетнам отбеляза Дунг в 78-ата минута.

Домакините започнаха привидно добре, но още в 5-ата минута - при първата си по-сериозна атака, Арсенал излезе напред в резултата. Росицки изведе с чудесно дълго подаване Оливие Жиру, който в движение нанесе удар по диагонала, прострелвайки вратаря на Виетнам. В 40-ата минута удар на Подолски срещна гредата, а удивителната успеваемост на Жиру продължи и в самия край на първото полувреме нападателят изригна с още две попадения. Първо французинът посрещна от границата на наказателното поле една непохватно изчистена топка от бранител на Виетнам след центриране на Дженкинсън. В добавеното време Окслейд-Чембърлейн изведе прекрасно Жиру, който много елегантно преодоля Хонг Сон - 0:3.

На почивката Арсен Венгер замени седем човека от титулярния си състав.

Още в първата минута на второто полувреме Окслейд-Чембърлейн направи 0:4 след хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Появилият се през втората част Акпом покачи на 0:6, след като отбеляза два гола между 56-ата и 59-ата минута. Първо 17-годишният нападател получи от Рамзи в наказателното поле, преодоля противников бранител и пусна топката покрай вратаря. Няколко минути след това Акпом засече пас на Зелалем и отблизо вкара втория си гол в мача. В 75-ата минута Игнаси Микел се разписа от малкото наказателно поле за 0:7, след като получи подавене от Айсфелд.

В 78-ата минута Тран Ман Дунг хвърли в екстаз 40 000 на стадиона в Ханой, след като малко щастливо, но много атрактивно отбеляза почетния гол за Виетнам, след като падайки успя да засече топката и да прехвърли Мартинес за крайното 1:7.

В последната минута домакините останаха с човек по-малко, след като резервният страж на Виетнам получи червен картон заради това, че игра с ръка извън наказателното поле. Полеви играч сложи ръкавиците, но така и не допусна нов гол до последния съдийски сигнал.

Виетнам - Арсенал 1:7