България обърна Полша с 3:2 във Варна (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха трудна, но сладка победа над Полша с

3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17)

във втората среща от 6-ия кръг на Група "A", която се игра в препълнената от над 5000 зрители в зала „Конгресна“ на ДКС във Варна. „Дружина полска“ поведе с 2:0 гейма, след слаба игра на българите, но възпитаниците на Камило Плачи успяха да обърнат развоя на двубоя и стигнаха до сладка победа с 3:2. Още преди този успех България се бе класирала за финалите на Световната лига в Мар дел Плата от 17 до 21 юли, след като Бразилия победи САЩ с 3:1 в Рио де Жанейро.
България поведе на Полша с 1:0 след атака на Цветан Соколов. Георги Братоев изравни при 3:3. Полша поведе с 6:3 и Камило Плачи взе прекъсване за България. Тодор Алексиев намали до 5:7. Полша поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Светослав Гоцев намали при 7:10. Збигнев Бартман заби сервис в мрежата – 8:11. Бартош Курек заби ас за 13:8. Виктор Йосифов намали до 10:14 след атака през центъра. Тодор Алексиев преодоля тройна блокада за 11:15. Михал Кубияк направи 16:11 при второто техническо прекъсване. Пьотър Новаковски направи резултата 20:14 за Полша. Камило Плачи взе второто си техническо прекъсване. Якуб Ярош сгреши сервиса си – 15:20. Единичен блок на Георги Братоев направи 17:21. Блок-аут на Цецо Соколов – 18:22. Тодор Скримов направи 19:23 след атака-пайп. Нова атака на Тодор Скримов от зона 6 - 20:24. Збигнев Бартман направи 25:20 след блок-аут.
България поведе с 3:2 в началото на втория гейм след атака на Цветан Соколов. Михал Кубияк записа ас за 6:4. Георги Братоев направи единичен блок срещу атака на Бартош Курек. Бартош Курек атакува по диагонала за 8:6 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов намали до 8:9. Нова атака в 3-ия метър на Цветан Соколов - 9:11. Влезлият като резерва Валентин Братоев направи 10:11 след блок-аут. Цецо Соколов атакува мощно по правата за 11:12. Тодор Алексиев направи 12:13. Тошко Алексиев изравни при 13:13 след отлична игра в защита на Виктор Йосифов. Тошко Алексиев изрвани при 15:15 с атака по блока. Двоен български блок направи 16:15 при второто техническо прекъсване. Цецо Соколов направи 17:15, а Андреа Анастази взе прекъсване. България поведе с 18:16. Полша обърна резултата до 21:19 след ас на Михал Кубияк. Валентин Братоев намали до 20:21 с пусната топка. Тодор Алексиев намали до 21:22. България изравни при 22:22, след силен сервис на Виктор Йосифов. Тошко Алексиев изравни при 23:23 след игра с блокадата. Бартош Курек направи 25:23.
България поведи с 3:1 в началото на 3-ата част. Валентин Братоев заби единичен блок на Збигнев Бартман – 4:1. Тодор Алексиев направи 5:2 с атака от зона 6. Тошко Алексиев атакува мощно за 6:5. Цецо Соколов изравни при 7:7. Михал Кубияк направи 8:7. Цветан Соколов изравни до 8:8 след атака в главата на Збигнев Бартман. Виктор Йосифов изравни при 10:10 след контра. Валонтин Братоев изведе България напред с атака по диагонала 11:10. Блок-аут на Цецо Соколов 12:10. Бартман би сервис в аут за 13:11. Нова грешка на Бартман в атака – 14:11. Валентин Братоев атакува по диагонала за 15:12. Цецо Соколов игра умно с блокадата за 16:13.
Тодор Алексиев с блокаут направи 17:13. Тодор Алексиев продлъжи с добрите изяви и 18:14. Андреа Анастази взе прекъсване за Полша. България поведе с 19:16. Полша намали до 18:19. Камило Плачи взе прекъсване за България. Валентин Братоев атакува мощно по диагонала за 20:18. Грешка на Пьотър Новаковоски 21:18. България дръпна с 22:19 след грешка на полските волейболисти. Цветан Соколов атакува за 23:20. Виктор Йосифов пусна първата топка и България стигна до геймбол при 24:20. Тодор Алексиев направи 25:21 с атака по блокадата.

Полша поведе със 7:4. България намали до 6:7 след атака в аут на Михал Кубияк. Кубияк атакува в антената и България изравни при 7:7. Полша поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Цецо Соколов изравни при 8:8. Много интелигентно отиграване на Цецо Соколов – 9:9. Виктор Йосифов намали до 10:11. Цецо Соколов изравни до 12:12. Единичен блок на Виктор Йосифов – 13:12. Валентин Братоев заби ас и България дръпна с 14:12. Цветан Соколов изведе България до 15:13. България поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след атака на Цецо Соколов.
Бартман атакува в аут – 17:14 за България. Андреа Анастази взе прекъсване за Полша. Цветан Соколов атакува по диагонала за 18:16. Бартош Курек извади топката в аут – 19:18. Троен блок срещу атака на Курек – 20:18. Якуб Ярош би сервис в аут – 21:19. Валентин Братоев отигра за 22:20. Тошко Алексиев атакува по острия диагонал за 23:20. Андреа Анастази взе прекъсване за Полша. Цецо Соколов изведе България до геймбол при 24:21. Аут на Бартман и 25:21.
България поведе с 4:3 в началото на тайбрека. Тодор Алексиев направи 5:4. Тошко Алексиев се пребори за спорна топка за 6:4. Цветан Соколов направи 7:4, но при приземяването стъпи на крака на Михал Кубияк. Андреа Анастази взе прекъсване за Полша. Грешка на Марчин Мозджонек направи резултата 8:4 за България. Цецо Соколов атакува да 10:6. Единичен блок на Цветан Соколов срещу атака на Бартош Курек 11:6. Андреа Анастази взе второто си прекъсване в тайбрека. Михал Ручияк сгреши сервиса си – 12:8. Якуб Яраш би начелен сервис в аут – 13:9. Валентин Братоев заби ас и България стигна до мачбол – 14:9. Камило Плачи взе прекъсване при 11:14, след като Бартош Курек заби ас. Курек заби още два поредни аса – 14:13. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма. Бартош Курек сгреши началния удар и България стигна до нов мачбол при 16:15. Бартман отигра атаката си 15:14. Михал Кубияк сгреши в атака – 16:15 за България. Мозджонек отигра за 16:16. Тодор Алексиев игра мощно с блокадата 17:16. Соколов атакува в аут. Цецо Соколов атакуба мощно по диагонала за 18:17. Грешка на Полша и победа на България с 19:17 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17)