Славия изпусна два гола преднина на представянето си, фенове опитаха да бият Галин Иванов (галерия)

Отборите на Славия и Ботев (Враца) завършиха 2:2 в контрола между двата тима в квартал "Овча купел". Преди двубоя играчите на Асен Букарев бяха представени официално пред техните фенове. Именно част привържениците се превърнаха в главно действащо лице на почивката, когато някои от тях се опитаха да набият Галин Иванов.

100-годишният столичен клуб поведе още в 10-ата минута с два гола. Първо Христо Янев от фаул в петата откри, а Диего Невес удвои пет минути по-късно. Тимът на Ясен Петров обаче върна един гол в 25-ата минута чрез Кирво, който сам срещу Георги Петков намали. Невес бе заменен в 33-ата минута от Атанас Курдов.

При оттеглянето на играчите на полувремето, неколцина фенове на домакините нападнаха Галин Иванов. Изнервен футболистът отиде на саморазправа, но за щастие се намесиха някои от неговите съотборници и успяха да предотвратят бой. Още на полувремето тарторите на агитката на Славия отидоха и направиха остра забележка на феновете атакували Галин Иванов, като се стигна до няколко минутна разправия между запалянковците.

След почивката двамата треньори направиха доста смени, а врачани започнаха да играят по-добре. Така Каменов след разбъркване изравни в 56-ата минута. До края на мача гостите имаха още няколко добри възможности, като най-чистата бе пропусната от Жак Коен. До края Букарев пусна всичките си юноши, които събраха овациите на феновете. На 22 юли Славия стартира в шампионата като домакин на носителя на Купата и Суперкупата на България Берое.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВР) 2:2