Стяуа се разправи с Петролул и вдигна Суперкупата

Шампионът Стяуа спечели без особени усилия и Суперкупата на страната след като надигра категорично носителя на Купата на Румъния Петролул (Полещ) с 3:0. Отборът от Букурещ имаше и предимството да играе с човек повече над 60 минути след като съперникът им остана с 10 души на терена в 28-ата минута, когато Ямиси получи директен червен картон. Победата на "стелистите" можеше да бъде и по-убедителна, акоБорану не бе пропуснал дузпа в 30-ата минута.

Иначе резултатът в мача откри Николич в 21-ата минута, а в 32-ата Шукала удвои. Победата на Стяуа пък бе подпечатана малко преди края на първото полувреме, когато Пинтили оформи крайното 3:0.