България разби САЩ с 3:1 в Световната лига в Рино (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България записаха победа №5 в тазгодишното издание на Световната лига. Възпитаниците на Камило Плачи стигнаха до трудна, но много сладка победа над САЩ с 3:1 (25:20, 18:25, 25:23, 25:21) във втория мач от 4-ия кръг на Група А, който се игра Столицата на хазарта в щата Невада - Рино.

Доста повече българи изпълниха "Рино Ивантс Сентър" днес и мощно подкрепяха националите ни с "Българииии, юнациииии"! Момчетата на Камило Плачи се отблагодариха с хубава игра и прекрасна победа.

България поведе на САЩ с 2:1 точки в началото на двубоя благодарение на блокаут на Тодор Скримов. САЩ поведе с 4:2, но Цветан Соколов намали до 3:4 с атака по блокадата. Мат Андерсън атакува в аут и 4:4. Американците дръпнаха със 7:5, но атака на Соколов намали до 6:7. САЩ поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. "Янките" поведоха с 10:6 след няколко силни сервиса на Карсън Кларк. Дейвид Лий направи 11:7. Атака на Цветан Соколов по блокадата на домакините намали резултата до 8:11. Двойна българска блокада спря атака на САЩ - 9:11. "Българиии, юнациии" огласи мощно залата в Рино. Силен сервис на Цветан Соколов разстрои играта на САЩ и американците атакуваха в аут - 11:12. Нов мощен сервис на Соколов позволи на Виктор Йосифов да забие блокада - 12:12. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Тодор Скримов направи 13:13 с техничен блокаут. Американците поведоха отново с 3 точки при второто техническо прекъсване 16:13. САЩ поведе със 17:14. Атака в аут на Карсън Кларк доведе до 16:17. Сервис в аут на Карсън Кларк и 17:18. Цветан Соколов заби страхотен единичен блок на Пол Лотман 18:18. Мощна атака на Цветан Соколов изведе България напред в резултата при 19:18. Джон Спероу взе второто си прекъсване в гейма. Атака на Карсън Кларк в аут направи резултата 20:18. САЩ изравни при 20:20 след атака в аут на Гоцев. Цветан Соколов отново даде преднина на България 21:20. Мощна атака на Тодор Скримов по острия диагонал и 22:20. България поведе с 23:20, след като Кайл Колдуъл задържа топката. Безкомпромисна атака на Виктор Йосифов в центъра и България стигна до Геймбол при 24:20. Страхотна българска блокада донесе успеха в първата част с 25:20 под мощни викове "Българиии, юнациии".

САЩ поведе с 4:1 в началото на втората част след ас на Мат Андерсън. Тодор Скримов игра умно с блока на САЩ за 2:4. Сервис в мрежата на Максуел Холт - 3:5. Атака в аут на Тодор Алексиев направи преднината 7:3 за САЩ. Страхотен единичен блок на Светослав Гоцев спря атака на Мат Андерсън - 5:7. САЩ поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване, въпреки че малко преди това главният съдия даде точката първо на България, но после отмени решението си. Цветан Соколов намали до 6:9 след мощна атака по правата. Двойна блокада на Соколов и Гоцев - 7:9. САЩ дръпна с 5 точки след блестяща атака в центъра на Максуел Холт - 12:7. Камило Плачи взе прекъсване за България. При следващото разиграване Максуел Холт заби втори пореден блок на Цветан Соколов. Камило Плачи веднага замени Соколов с Данаиле Милушев. При 7:14 и Тодор Алексиев бе сменен от Валентин Братоев. Карсън Кларк изведе САЩ напред при второто техническо прекъсване с 16:8. Дани Милушев намали до 9:16 с атака по диагонала. Карсън Кларк атакува мощно за 18:10. Атака в аут на Лотман и 11:18. Тодор Скримов заби ас за 12:18. Дани Милушев пусна топката за 13:18. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Грешен сервис на Карсън Кларк - 14:20. Силен сервис на Виктор Йосифов принуди Мат Андерсън да сгреши в атака - 15:20. Американците докоснаха мрежата - 16:21. Андерсън направи единична блокада на Валентин Братоев и 23:16 за САЩ. Атака в аут на Андерсън - 17:23. Тодор Скримов игра технично с блока на домакините за 18:23. Сервис в аут на Валентин Братоев - 18:24. Мат Андерсън атакува на единична блокада з 25:18.

България поведе с 3:1 след блестяща атака на Цветан Соколов. Тодор Скримов заби ас за 4:1. Бомбена атака на Цветан Соколов - 5:2. Последва ас на Виктор Йосифов - 6:2. Втори пореден ас на Виктор Йосифов взриви българските фенове в залата.  Карсън Кларк би сервис в аут и България поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов игра умно с блокадата и 9:4. Нова силова атака на Цветан Соколов изненада американците за 10:6. Носена топка на Кайл Колдуъл върна разликата на 5 точки - 11:6. Кларк бе сервис в аут 12:7. Мат Андерсън също изпрати топката в аут от начален удар - 13:8. Силен сервис на Тодор Скримов разстрои напълно играта на американците 14:8. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Георги Братоев заби страхотна блокада на Пол Лотман - 15:8. Тодор Алексиев заби технично покрай блокадата на САЩ - 16:9 за България при второто техническо прекъсване. Американците допуснаха нова грешка в атака след сервис на Виктор Йосифов - 17:9. Страхотна комбинация Георги Братоев - Цветан Соколов - 18:10. Прекрасна блокада на Гоцев и Алексиев - 19:12. Светослав Гоцев заби мощно в центъра и 20:14. Тодор Скримов атакува категорично по диагонала за 21:15. Тодор Алексиев завърши атаката си с пайп - 22:16. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов - 23:19. Камило Плачи взе прекъсване за България. Карсън Кларк заби два поредни аса и САЩ намали до 21:23. България стигна до геймбол след сервис в мрежата на Карсън Кларк - 24:22. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Тодор Алексиев заби мощно по блокадата за 25:22.

Цветан Соколов игра с блокадата за 1:0 в началото на 4-ата част. Американците обърнаха резултата и поведоха с 5:2. Камило Плачи взе прекъсване за България. Виктор Йосифов намали до 3:5. Тодор Алексиев намали до 5:7 с мълниеносна атака. Светослав Гоцев заби единичен блок - 6:7. Мат Андерсън изведе САЩ напред с 8:6 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов изравни резултата при 8:8 с атака по блокадата. Страхотна игра на Виктор Йосифов на блокада - 9:8. Цветан Соколов направи 10:9 срещу добре организирана блокада. Изключително спасяване на Теди Салпаров в защита даде възможност на Тодор Скримов да направи 11:10. Тройната българска блокада спря атака на Карсън Кларк 12:11. Пол Лотман би сервис в аут 13:12. Бомбена атака на Цветан Соколов от зона 4 - 14:13. Атака в аут на Дейвид Смит - 15:13. Страхотно отиграване на Цветан Соколов доведе резултата до 16:14 за България при второто техническо прекъсване. България поведе със 17:15 след аут на Мат Андерсън от сервис. Сервис в аут на Максуел Холт - 18:16. Блокаут на Тодор Алексиев доведе резултата до 19:17. Виктор Йосифов заби ас за 20:17. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Виктор Йосифов заби втори пореден ас и България поведе с 21:17. Джон Спероу взе второто си прекъсване в гейма. Тодор Алексиев бе по-бърз от двойната блокада на САЩ 22:19. Светослав Гоцев заби мощно през центъра след перфектно подадена топка от Георги Братоев 23:19. Нова мощна атака на Светослав Гоцев изведе България да мачбол при 24:21. Блокада на Дани Милушев донесе успеха на България в гейма с 25:21 и в мача с 3:1 гейма.

Цветан Соколов заби 21 точки (5 блока) за успеха на България, а Тодор Скримов добави още 12 точки (2 аса). Страхотен мач изигра Виктор Йосифов, който се отличи с 9 точки (4 аса, 2 блока), а капитанът Тодор Алексиев се отчете с 8 точки.

Капитанът на САЩ Мат Андерсън стана най-резултатен за домакините с 16 точки (1 ас, 2 блока), а диагоналът Карсън Кларк добави 12 точки. Дейвид Лий записа 11 точки (1 ас, 2 блока), а Пол Лотман добави още 10 точки (1 ас).

САЩ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (20:25, 25:18, 22:25, 21:25)
САЩ: Кайл Колдуъл 6, Карсън Кларк 12, Матю Андерсън 16, Пол Лотман 10, Максуъл Холт 6, Дейвид Лий 11 - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Смит, Джейсън Яблонски)
Старши-треньор: Джон Спероу
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Цветан Соколов 21, Тодор Алексиев 8, Тодор Скримов 12, Виктор Йосифов 9, Светослав Гоцев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Данаил Милушев 2, Валентин Братоев 1, Николай Пенчев)
Старши-треньор: Камило Плачи.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача САЩ - БЪЛГАРИЯ 1:3 - ТУК!!!