Лудогорец стартира с тежка загуба в Австрия (видео)

Лудогорец изигра слаб мач в първата си контрола на австрийска земя и логично претърпя поражение с 1:3 от Риека. Хърватите, които завършиха на трето място в местното първенство, дръпнаха с 3:0 след попадения на Шарбини, Алиспахич и Аяй. Почетния гол за орлите вкара Марселиньо от дузпа в 84-та минута.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. В 16-та минута силен шут на Себастиян Ернандес профуча покрай вратата. Постепенно хърватите заиграха на границата на грубостта и българският шампион се огъна.

Първото попадение за Риека вкара Шарбини в 22-та минута. Нападателят бе изведен с дълъг пас зад гърба на българската отбрана отляво в наказателното поле и технично прехвърли излезлия да го пресрещне Владислав Стоянов.

В 29-та минута добра атака на Риека отдясно завърши с центриране към непокрития Бенко, който стреля опасно с глава, но заби топката в земята и тя излезе над напречната греда.

В 36-та минута Лудогорец можеше да изравни, когато Жуниор Кайсара бе изведен отляво, но изстрелът му по диагонал беше спасен от стража на хърватите.

Четири минути след почивката Риека имаше добра възможност да удвои своята преднина, но опасен изстрел на резервата Аяй с глава бе спасен от Стоянов.

Така се стигна до 58-та минута, в която Риека направи скоростна атака отдясно. Тя завърши с центриране на Аяй към непокрития Алиспахич, а той от своя страна вкара на празна врата втори гол за своя отбор.

След второто попадение, в рамките на пет минута Риека пропиля още две добри положения за гол. В 65-та минута орлите, чрез Жуниор Кишада, успяха да вкарат топката в мрежата на своя съперник, но попадението бе отменено поради засада.

На 3:0 за Риека покачи Аяй, който в 69-та минута получи пас от резервата Брезовец зад гърба на защитата на орлите, преодоля Владо Стоянов и без проблем вкара в опразнената врата.

Към края на мача разградчани се активизираха и в 84-та минута Марселиньо намали на 1:3 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кишада.

Последва натиск на българския шампион, който при повече късмет можеше да доведе до ново попадение. В 86-та минута Мирослав Иванов стреля опасно от фаул, но топката профуча покрай лявата греда на хърватската врата. Секунди по-късно Марселиньо проби и центрира отляво по земя, но като по чудо топката не попадна за втори път в мрежата на Риека.

Следващата контрола на орлите е срещу румънския Петролул на 2 юли.

ЛУДОГОРЕЦ - РИЕКА 1:3

0:1 Шарбини 22
0:2 Алиспахич 58