Кошмарно завръщане на Христо Стоичков на "Българска армия"

Отборът на ЦСКА загуби с 1:3 от Славия в контролна среща. Бившият играч на Левски Милен Василев откри за "белите" в 9-ата минута, а резервата Александър Александров вкара нов гол в 63-ата минута. В 82-ата минута Григор Долапчиев засече центриране на Антон Карачанаков отдясно и намали преднината на "белите". В 90-ата минута Силва оформи крайното 1:3, а секунди по-късно гол на сънародника му Невеш не бе зачетен заради засада.

Въпреки това над 3000 привърженици подкрепиха тима в първия мач на Христо Стоичков на стадион "Българска армия". В събота Камата води "червените" за първи път в срещата със Светкавица, завършила 1:1 на стадиона в Етрополе.

Провеждането на мача бе под въпрос, тъй като футболистите не са искали да играят заради тоталната неразбория в клуба и липсата на пари. Все пак Стоичков е успял да ги убеди да излязат на терена. Камата пристигна с личния си автомобил, отделно от тима.

Наставникът на "армейците" заложи на Томаш Черни на вратата, пред него бяхаВенцислав Василев, Ангел Грънчов, Пламен Крачунов и Камен Хаджиев. Анисе Абел и Лукас Саша бяха опорните халфове, а напред играят Юсуф М'Чангама, Марсиньо, Спас Делев и Мишел Платини.

"Белите" оползотвориха още първата си голова възможност и излязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Василев бе изведен зад "армейската" отбрана, преодоля Черни и плъзна топката в празната врата за 0:1.

Малко след това и Чавдар Янков опита късмета си, но този път чешкият вратар спаси. Отговорът на домакините не закъсня, но в рамките на няколко минути удари на Марсиньо и Венцислав Василев не намериха целта.

Най-добрата възможност за ЦСКА дойде в 35-ата минута. Георги Петков изчисти неразчетено и прати топката на крака на Мишел Платини, бразилецът стреля в очертанията на вратата, но непосредствено пред голлинията бранител в бяло изчисти с глава.

В 63-ата минута многоходова атака на Славия матира "червената" отбрана, топката стигна до влезлия като резерва Александров и бившият играч на Миньор (Перник) направи 0:2.

Малко след това вратарят на "белите" Георги Петков направи истинско шоу за публиката. При смяната си той бе аплодиран от "армейските" фенове заради изявите си в мача с Левски в последния кръг на миналия шампионат. След това от трибуните се разнесе скандиране "Покажи мустака", което бе достатъчно, за да Петков се обърне към агитката на ЦСКА и да покаже жеста, с който имитира собственикът на "сините" Тодор Батков.

В 73-ата и 74-ата минути двата тима си размениха по една греда. Първо Ивайло Чочев с глава не успя да реализира, а секунди по-късно Балджийски разтресе напречната греда над Божидар Стойчев.

В 82-ата минута Долапчиев засече ефектно с плонж центриране на Карачанаков и намали резултата. В последните секунди обаче контраатака на Славия завърши с попадение на Фернандо да Силва за 1:3. В следващата атака и другият бразилец в състава на "белите" - Невеш отбеляза гол, но той не бе зачетен заради засада.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:3
0:1 Милен Василев (9)
0:2 Александър Александров (63)
1:2 Григор Долапчиев (82)
1:3 Силва (90)

ЦСКА: Томаш Черни (60-Божидар Стойчев), Венцислав Василев, Ангел Грънчов (71-Васил Попов), Пламен Крачунов, Камен Хаджиев, Анисе Абел, Лукас Саша (71-Богомил Христов), Юсуф М'Чангама (55-Ивайло Чочев), Марсиньо (46- Антон Карачанаков), Спас Делев (46-Нджонго Присо), Мишел Платини (75-Григор Долапчиев)

СЛАВИЯ: Георги Петков (63-Емил Петров), Радослав Димитров (61-Георги Пашов), Живко Желев, Виктор Генев, Филип Филипов (61-Димо Атанасов), Тодор Янчев (71-Васев), Чавдар Янков (46-Силва), Галин Иванов (71-Ангелов), Христо Янев (46-Невеш), Милен Василев (46-Борислав Балджийски), Радослав Василев (46-Александър Александров)