Берое започна с убедителна победа

Тимът на Берое победи с 4:1 новака в елита Любимец в първата си контрола от лятната подготовка. Старозагорци се наложиха с два гола на Амир Саюд (34) и (39, Георги Андонов (62) и Венцислав Христов от дузпа (89). Единственото попадение за Любимец вкара Венцислав Йорданов в 55-ата минута.

Петър Хубчев заложи през първото полувреме на Благой Макенджиев на вратата. Пламен Крумов заигра като десен бек, а Веселин Пене в ляво. Централни бранители бяха Борислав Стойчев и Веселин Пенев. Като опорни халфове заиграха Елиаш и дошлият на проби мароканец Меди Лардани. Амир Саюд заигра като офанзивен полузащитник. Дончо Атанасов игра като дясно крило, а Давид Каядо – като ляво. Емил Ангелов бе на върха на атаката.

Антон Огнянов центрира в 10-ата минута за Георги Чакъров, който с глава прати топката високо над вратата в аут. Минута след това Елиаш изведе добре Пламен Крумов, но вратарят Вълков излезе и улови преди бекът на Берое да успее да засече.

В 34-ата минута Дончо Атанасов получи пас от Елиаш по дясното крило, навлезе навътре и стреля от около 25 метра. Вратарят успя да парира. Топката попадна в играч на Берое, който пусна леко в дясно за Амир Саюд на границата на наказателното поле фронтзлно на вратата. Той стреля плътно от там и се разписа за 1:0.

В 39-ата минута отново Саюд вкара втори гол за старозагорци. След хубаво разиграване пред наказателното поле Веселин Пенев изведе отлично алжирецът в пеналта. Саюд финтира трима защитници и се разписа в долния десен ъгъл на пазената от Рашков врата.

В 43-ата минута Антон Огнянов стреля от около 30 метра леко в ляво по атаката на гостите. Макенджиев обаче успя да избие добре.

През втората част Берое излезе с изцяло нова единайсеторка. На вратата застана Иван Караджов, а пред него в дясно действаше Здравко Илиев, а в ляво Георги Динков. Като централни защитници играха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Опорни халфове бяха Мартин Райнов и Атанас Зехиров. Като ляво крило заигра Иван Горанов, а в дясно Георги Андонов. Джери Ситое застана зад изнесеният напред нападател Венцислав Христов.

В 55-ата минута Венцислав Йорданов навлезе от дясно след пас на Тевия, финтира Владимир Зафиров и се разписа за 2:1.

Георги Андонов направи резултата 3:1 в 62-ата минута с хубав шут от 23 метра след като напредна сам около 10 метра.

В 67-ата минута Атанас Зехиров стреля от около 30 метра, но Николай Младенов успя да избие в корнер. Седем минути по-късно отново той отправи удар от 24 метра, но бе неточен. В 79-ата минута Венцислав Христов стреля от около 12 метра по земя. Топката летеше към долния ляв ъгъл на пазената от Младенов врата, но той успя да изчисти в корнер.

Георги Андонов центрира от дясно към Венцислав Христов в 79-ата минута, който от 10 метра засече с глава, но топката срещна гредата.

В 85-ата минута Педро Еуженио центрира добре за Иво Иванов, който от метър пред вратата направи по-трудното – изкара в аут вместо да отбележи. Отново Венци Христов стреля добре в 86-ата минута, но топката мина покрай целта.

Педро Еуженио бе повален в 88-ата минута в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за старозагорци. Венцислав Христов бе точен от бялата точка.

Берое – Любимец 4:1
1:0 Амир Саюд (34)
2:0 Амир Саюд (39)
2:1 Венцислав Йорданов (55),
3:1 Георги Андонов (62),
4:1 Венцислав Христов (89)

Берое – първо полувреме: 1. Благой Макенджиев – 17. Пламен Крумов, 14. Игнат Дишлиев, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 8. Меди – 11. Дончо Атанасов, 71. Амир Саюд, 88. Давид Каядо – 80. Емил Ангелов;
Берое – второ полувреме: 73. Иван Караджов – 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 19. Мартин Райнов, 18. Атанас Зехиров – 7. Георги Андонов, 70. Джери Ситое (80′ – 77. Педро Еуженио), 9. Иван Горанов
– 10. Венцислав Христов;

Любимец: 1. Деян Вълков, 18. Илия Мунин, 3. Мартин Димов, 21. Емил Копаранов, 20. Венцислав Йорданов, 28. Йордан Минчев, 6. Самир Аесс, 7. Антон Огнянов (к), 10. Георги Чакъров, 17. Спас Георгиев, 30. Димитър Воденичаров (12. Радослав Рашков, 1. Николай Младенов, 8. Майкъл Тевиа, 11. Виктор Дениран, 77. Николай Колев, 19. Янко Ангелов, 5. Цветомир Панов, 22. Иван Ангелов, Антъни Таджол, Кристофър Асенов);

главен съдия: Христо Христов (Стара Загора)
стадион: “Берое”, Стара Загора

снимка: beroe.bg