Българи на финалите на 3х3 първенството на Румъния

Отбор от България  днес ще се изправи срещу най-добрите състезатели по 3х3 на финалите в северната ни съседка. Освен всички елитни отбори от Румъния в състезанията на Sport Arena 3x3 бяха поканени български, сръбски и немски отбор, като и трите преодоляха групите си и днес продължават в четвъртфиналната фаза.

Честта на трибагреника се нагърбиха да защитават Атанас Даракчиев, Иван Коларов, Иван Мирчев и Искрен Иванов, едни от най-предно класираните в световната ранглиста 3x3planet състезатели от нашата страна. В изключително напрегнати и оспорвани срещи през вчерашния ден, момчетата изпуснаха първия си мач срещу отбора на Клуж с 14:16, но след това останаха в играта след победа с 13:10 над Got Game от Букурещ. Мачът на истината за българите трябваше да бъде срещу най-добрия отбор от Румъния Bucharest Jokers, завършили на 5-то място на финалите на FIBA World Tour в Маями миналата година. На централния корт на надпреварата, разположен пред двореца на Чаушеску и пред погледите на над 1000 зрители по изградените специално за състезанието трибуни, българите цял мач водеха на настоящия шампион на Румъния, но умората и липсата на късмет при стрелбата от разстояние в края ги лишиха от победата, която заслужаваха и крайният резултат бе 21:20. Тъкмо когато състезанието изглеждаше приключило за нашите момчета, Got Game поднесе изненадата в групата, като победи Клуж и поднесе подарък на нашите момчета, които бяха щастливия победител във въртележката в предварителна група А.

Днес от 16:30 българите се изправят в четвъртфинал срещу победителят от група D Bob’s squad, който можете да наблюдавате на живо тук:

При победа от 19:00 момчетата ще играят полуфинал, който също можете да гледате на живо и да усетите атмосферата на 3х3 състезанията в най-атрактивната им форма. Финалът е предвиден за 20:30, а победителите ще си поделят награда от 2000 евро.