Без милост: Испания унищожи Таити с двуцифрен резултат! (видео)

Световният и европейски шампион Испания разгроми със смразяващото 10:0 футболното джудже Таити във втория си мач от група "Б" на турнира за Купата на конфедерациите. Това е най-убедителната победа в историята на турнира. Ла Роха не се напрегна много, но въпреки това стигна до меко казано изразителния резултат. Четири гола наниза Фернандо Торес, Давид Вийя се отчете с хеттрик, два гола вкара Давид Силва, а едно попадение отбеляза Хуан Мата.

На старта "фуриите" надвиха Уругвай с 2:1, а таитяните бяха разгромени с 1:6 от Нигерия. Днес шампионът на Океания имаше за цел да не загуби с двуцифрен резултат срещу селекцията на Висенте дел Боске, който направи цели 10 промени в сравнение със състава срещу Уругвай. Оказа се, че дори и това не е по силите на аматьорите.

Фернандо Торес, Хуан Мата и Давид Вийя поведоха атаката на Испания, а в средата на терена действаха Давид Силва, Сантиаго Касорла и Хавиер Мартинес. Капитан беше Серхио Рамос, който на почивката отстъпи мястото си на Хесус Навас, а капитанската лента отиде в Торес.

Първия гол вкара Фернандо Торес в 5-ата минута, но после испанците дълго време предпочитаха да си подават, вместо да стрелят към вратата, и си навлекоха освиркванията на феновете на "Маракана". Чак в 32-ата Давид Силва покачи на 2:0 след чудесно подаване на Давид Вийя. Малко по-късно Торес вкара втория си гол, след като преодоля вратаря Микаел Рош и необезпокояван прати топката в мрежата. 4:0 направи Вийя в 39-ата минута. Той получи перфектен пас от Давид Силва и не сбърка.

Веднага след почивката Игнасио Монреал центрира към Вийя, който наниза пети гол за Испания. В 57-ата минута Торес оформи хеттрика си след центриране на резервата Хесус Навас - 6:0. В 65-ата минута Давид Вийя също стигна до хеттрик след груба грешка на вратаря Рош, а още при следващата атака Хуан Мата се разписа за 8:0. После Торес пропусна дузпа, но веднага поправи грешката си за 9:0 - негов четвърти гол. Крайното 10:0 бе фиксирано от Давид Силва в 89-ата минута.

Испания вече има две победи и е лидер в групата с 6 точки. Тази нощ е двубоят между Нигерия и Уругвай, който до голяма степен ще отговори на въпроса кой ще продружи световните шампиони на полуфиналите.

ИСПАНИЯ - ТАИТИ 10:0
1:0 Ф. Торес (5)
2:0 Д. Силва (31)
3:0 Ф. Торес (33)
4:0 Д. Вийя (39)
5:0 Д. Вийя (49)
6:0 Ф. Торес (57)
7:0 Д. Вийя (65)