Таитяните отнесоха 6 гола от Нигерия, какво ли ги чака срещу Испания и Уругвай... (видео)

Нигерия разгроми с 6:1 Таити в мач от група "Б" на турнира за Купата на конфедерациите и излезе начало в класирането. Както се очакваше, двубоят на "Минейрао Стейдиъм" в Бело Оризонте се превърна в игра на котка с мишка. "Суперорлите" вкараха два бързи гола до 10-ата минута и след това се забавляваха на терена, като само несериозното им отношение спаси таитяните от поражение с двуцифрен резултат. Все пак, шампионът на Океания стигна до почетно попадение, дело на Джонатан Тео в началото на второто полувреме. Малко по-късно същият футболист си отбеляза и автогол.

Селекционерът на Нигерия Стивън Кеши заложи в предни позиции на Антъни Уджа и Ахмед Муса. Екзотичният тим на Таити разчиташе най-вече на Марама Ваируа, който е единственият професионалист в тима.

Нигерийците поведоха още в 5-ата минута след силен удар на левия бек Ечиежиле и рикошет в тялото на защитник на Таити, който заблуди вратаря Ксавиер Самен. Само 5 минути по-късно Намди Одуамади наказа грешка при изнасянето на топката и вкара втори гол за първенеца на Африка. Одуамади направи резултата класически в 26-ата минута, а до почивката Муса и Уджа пропуснаха направиха непростими пропуски.

Таитяните се постараха да играят офанзивно, доколкото им позволяват възможностите. В няколко ситуации те създадоха напрежение пред вратата на Винсент Ениеама и в 54-ата минута усилията им бяха възнаградени. Джонатан Тео намали на 1:3 с глава и накара публиката на стадиона да стане на крака. Тео се разписа още веднъж, но в собствената си врата. Това стана в 68-ата минута. Четвърт час преди края Одуамади оформи хеттрика си, а в 80-ата минута Ечиежиле фиксира крайното 6:1.

В следващия кръг Нигерия излиза срещу Уругвай, а Таити ще има почти непосилната задача да загуби с по-приличен резултат от световния и европейски шампион Испания.

ТАИТИ - НИГЕРИЯ 1:6
0:1 Ечиежиле (5)
0:2 Одуамади (10)
0:3 Одуамади (26)
1:3 Д. Тео (54)
1:4 Д. Тео (68) - авт.
1:5 Одуамади (76)
1:6 Ечиежиле (80)