Най-добрите баскетболисти на 3х3 разтресоха Bulgaria Mall

С турнир на най-добрите играчи на 3х3 от цялата страна бе поставен атрактивният финал на двуседмичния баскетболен маратон в Bulgaria Mall в София.
За кулминацията на турнирите, които се проведоха през изминалите две седмици в търговския център на бул. „България“, бяха поканени отбори, заели призово класиране във всички турнири, проведени през тази година в страната.

Четиринадесет отбора с впечатляващи играчи и много желание за победа се изправиха в битката за купата на Bulgaria Mall и правото да продължат сезона в международни турнири от FIBA 3x3 World Tour. Доскорошни и сегашни младежки национали и състезатели от А група и НБЛ, дори един бивш шампион на България при мъжете с Лукойл Академик – Самуел Франсис, показаха невероятни умения и зарадваха всички, дошли да ги гледат и поддържат в неделния следобед.

Първото място грабнаха момчетата от No Name в наелектризиращ финал срещу Nike, завършил с резултат 19:12. Бронза остана за Вожда и зулусите, които победиха голямата изненада на турнира, отбора на 30Force от Ботевград, в малкия финал.

Освен на турнир по 3х3 баскетбол от най-висок клас, феновете бяха свидетели и на великолепна демонстрация на точен мерник от тройката в конкурса за стрелба от разстояние, спечелен безапелационно от Райко Дундалов, с пет от пет точни опита във финалния кръг. Участниците в конкурса по забивки изправиха всички на крака и никой, бил той фен на баскетбола или случаен посетител, не остана безразличен към разтърсващите им изпълнения. Приза отиде в ръцете на Милен Захариев, който на няколко пъти взриви публиката и заслужено събра най-много точки от оценките на журито.

Освен турнира на най-добрите, през изминалия уикенд Bulgaria Mall беше домакин и на отворен турнир по баскетбол за мъже, събрал рекордните за страната 36 отбора. Първото място там отиде при Готините, среброто взеха 3hunna, а трети стана отбора на Все тая. Надпреварата при жените събра седем отбора, най-добър от които се оказа The Mean Team, следван от Champions и Haribo. В проведената в петък корпоративна надпревара първи стана отбора на ОББ, следван от БТВ и Загорка.

Специални благодарности заслужават целия екип на Bulgaria Mall, които бяха домакин на събитията, DJ Marten, който подгряваше всички турнири с надъхващи бийтове, международния съдия на ФИБА Борислав Пелтеков, без чиито авторитет и точни отсъждания, мачовете нямаше да са същите и многобройните участници и зрители, които осмислят труда на организаторите на подобни баскетболни празници.