Коларова отново най-бърза на 800 метра

Теодора Коларова спечели третата си държавна титла на 800 метра на открито. Възпитаничката на Георги Димитров стигна до златния медал на две обиколки на републиканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в Правец с личен рекорд за сезона от 2:03,65 мин. До момента тя имаше 2:06,43 мин от турнира Нови звезди през май месец. Сребърна медалистка стана Моника Георгиева (ЛК Локомотив 2010 – Горна Оряховица) с 2:12,48 мин, а бронза заслужи Милица Мирчева (СК Атлет – Мездра) с 2:13,89 мин. Георгиева и Мирчева все още се състезават при девойките старша възраст.

Шампион на 800 метра при мъжете след изключително оспорвано бягане стана Сава Тодоров (Атлет-Мездра) с личен рекорд от 1:51,74 мин. Втори, само на две стотни зад него, остана съотборникът му Иван Попов – 1:51,76 мин. Бронзовото отличие отиде у Велин Коваленко (Берое Стара Загора) – 1:54,66 мин.

Снимки: EМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на републиканското първенство ТУК!!!