Пета титла за Йоло Николов на 5000 м

Йоло Николов (СК Атлет-Мездра) стана шампион на България на 5000 метра за пети път в своята кариера. Николов пресече пръв финалната линия с време 14:40,89 мин на държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в Правец. Втори с 15:19,07 мин се нареди неговият възпитаник Александър Йотовски (СК Атлет-Мездра). За бронзовия медал, както и вчера на 3000 м стипълчейз, се пребори Йордан Петров (Добруджа 99 Добрич) – 15:34,60 мин.

Шампионка на 5000 м при жените стана Ивета Мицова (СК Сапарева баня) с време 18:51,15 мин. Среброто остана за Антония Маринова (Атлетик-София) с 18:55,21 мин, а на третото място на почетната стълбичка се качи Жаклин Кажагогов (Дунав-Русе), която спря хронометрите на 18:57,81 мин.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на републиканското първенство ТУК!!!