Италия пречупи Мексико, Пирло със супер гол в стотния си мач (видео)

Отборът на Италия стартира с победа участието си в турнира за Купата на конфедерациите, като надигра с 2:1 Мексико в първата си среща от група "А". Двата тима направиха доста интересен мач, като "адзурите" първи откриха резултата в 27-ата минута след прекрасен гол на Андреа Пирло от фаул, който така ознаменува с попадение стотният си мач за националния отбор. След това обаче Мексико възстанови равенството в 34-ата минута от дузпа, реализирана от Хавиер Ернандес, но в 78-ата минута Марио Балотели донесе успеха на италианците за крайното 2:1.

Срещата започна динамично с атаки и към двете врати. Първата опасност бе създадена от мексиканците, като още във 2-ата минута Андрес Гуардадо отправи неточен удар. След това обаче италианците взеха инициативата и в 5-ата минута Марио Балотели открадна една топка в средата на терена и опита хитър прехвърлящ удар, но без успех. Две минути по-късно Рикардо Монтоливо проби в пеналта и подаде към Балотели на точката на дузпата, който стреля от движение, но вратаря Хосе Корона спаси. В 9-ата минута отново Супер Марио опита изстрел от дистанция, който затрудни стража на съперника, но все пак той успя да избие.

Мексико обаче бе близо до гола в 11-ата минута, когато Джовани дос Сантос се пребори за една топка на аутлинията и върна към Гуардадо, който стреля от движение и нацели напречната греда. Малко по-късно пък "адзурите" претеднираха за дузпа, след като Андреа Пирло бе спънат в наказателното поле, но съдията не отсъди такава. Последва нов шанс за "ацтеките" в 22-ата минута, когато Ернандес нахлу от ляво и стреля, но прекалено слабо и не затрудни Джанлуиджи Буфон.

В 27-ата минута резултатът все пак бе открит в полза на Италия. Андреа Пирло изпълни по прекрасен начин един фаул пред наказателното поле и заби топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. Така той ознаменува с гол стотният си мач с екипа на националния отбор, като това е негово 13-то попадение. Мексиканците обаче реагираха доста бързо и в 34-ата минута Дос Сантос се измъкна от Андреа Бардзали, който го събори в пеналта и съдията посочи бялата точка. Хавиер Ернандес пък изпълни чудесно наказателния удар и възстанови равенството в мача - 1:1. В заключителните минути на частта Италия бе по-активният отбор и Балотели отправи един нелош удар в 40-ата минута, но без успех.

Второто полувреме отново започна с натиск на "адзурите". На два пъти Пирло получи шанс да обстрелва вратата на съперника от фаул. При първия опит той стреля по земя и топката стигна до Монтоливо, който от близо обаче не успя да отбележи. При втория опит пък ветеранът отправи опасен изстрел профучал на сантиметри от гредата. Междувременно добър шанс се откри и за Чичарито, който обаче също не затрудни Буфон.

В следващите миунти темпото на игра спадна и положенията пред двете врати рязко намаляха. Едва в 70-ата минута мексиканците стигнаха до нещо по-опасно като Ектор Морено отправи удар с глава след центриране от фаул, но покрай вратата. Италия пък отговори с добра възможност за Балотели, който стреля от воле, но и неговият удар бе неточен. В 78-ата минута обаче Супер Марио показа своята класа. Той получи прекрасен извеждащ пас с гръб от Емануеле Джакерини, пребори се сдвама защитници и от близо засече топката във вратата на мексиканците за крайното 2:1.

Така Италия излезе на второто място в група "А" на турнира с 3 точки и по-лоша голова разлика от водача Бразилия. Месико пък е трети без спечелена точка.

Мексико - Италия 1:2
0:1 Пирло (27)
1:1 Ернандес (34) д.
1:2 Балотели (78)