Бразилия даде начало на карнавала с 3:0 срещу Япония (видео)

Бразилия победи с 3:0 Япония с голове на Неймар, Паулиньо и Жо в мача за откриването на турнира за Купата на конфедерациите. Двубоят се изигра пред над 64 000 зрителин на препълнения "Естадио Насионал" в столицата Бразилия. Така Бразилия оглави временното класиране в група А, където са още отборите на Мексико и Италия.

До първото попадение в мача се стигна още в 3-ата минута след триходова комбинация. Марсело изпрати топката пред наказателното поле, Фред я свали с гърди, а новото попълнение на Барселона Неймар с мощен удар откри резултата.

След гола бразилците оставиха за кратко инициативата на японците, които установиха териториален превес, но не стигнаха до нищо повече от няколко далечни удара.

Пет минути преди края резултатът можеше да стане 2:0. Хълк овладя топката отдясно на наказателното поле, финтира защитник и с левия крак отправи мощен удар към горния ъгъл на вратата на Япония, но топката само облиза страничната греда.

В 43-ата минута в чисто положение от Неймар беше изведен и Фред, но стражът на гостите Кавашима се намеси добре.

Второто полувреме започна досущ като първото - с гол на Бразилия в 3-ата минута след подновяването на играта. Паулиньо беше оставен непокрит в наказателното поле, получи топката от Дани Алвеш и без да се суети със силен удар я изпрати в мрежата на японците - 2:0.

След гола този път бразилците не отстъпиха инициативата. В 69-ата минута Неймар получи контузия и пет минути по-късно беше заменен от Лукас. "Селесао" напълно обезличи съперника, което се изрази в 62% владеене на топката.

Мачът вече се доиграваше, когато падна третото попадение. Оскар овладя топката в полето на Бразилия, напредна мощно и намери зад гърба на отбраната на Япония връхлитащия си съотборник Жо, който без колебание направи резултата класика.

За "селесао" турнирът е генерална репетиция преди световното първенство догодина, на което Бразилия е домакин.

Следващият мач на Бразилия е срещу Мексико на стадиона във Форталеза в сряда. Днес (неделя), пък е двубоят между Италия и "ацтеките".

Бразилия - Япония 3:0

1:0 - Неймар (3)
2:0 - Паулиньо (48)
3:0 - Жо (90+3)

Бразилия: Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Фред (81-Жо), Неймар (74-Лукас), Оскар, Луиш Густаво, Паулиньо, Хълк (75-Ернанеш).

Япония: Кавашима, Хонда (89-Инуи), Нагатомо, Учида, Ендо (78-Хосогаи), Киотаке (51-Маеда), Окадзаки, Кагава, Коно, Хасебе, Йошида.