Хюит не даде шанс на Григор в "Куинс Клъб" (видео + галерия)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на трева в "Куинс Клъб" в Лондон, след като отстъпи с 4:6, 3:6 срещу четирикратния победител от надпреварата Лейтън Хюит. Австралиецът, който е бивш номер 1 в света, ще се изправи в следващата фаза срещу американеца Сам Куери (САЩ). Първоначално двубоят между Григор и Хюит трябваше да се изиграе вчера, но заради дъжда и забавянето на програмата, срещата бе отложена за днес. Това бе първи официален мач между двамата тенисисти.

Тъй като през 2012 година Григор достигна до 1/2-финалите в "Куинс Клъб", той имаше да защитава 90 точки от изданието. С класирането си за втория кръг 22-годишният Димитров се заслужи едва 10 точки, което означава, че той ще има спад при обновяването на световната ранглиста.

Двубоят не започна по най-добрия начин за 22-годишния Григор, който изпусна подаването си в третия гейм. Поставеният под номер 10 в основната схема българин имаше преднина с 40:15, но позволи австралийският му съперник да стигне до точка за пробив и да я реализира - 2:1. До края на сета 32-годишният Хюит не прояви колебание в сервис геймовете си и пробивът разлика бе достатъчен, за да спечели първия сет с 6:4 след 36 минути игра. От своя страна, първата ни ракета увеличи броя на непредизвиканите грешки, а излизанията на мрежата в повечето случаи нямаха успех.

Вторият сет не се разви добре за българина още от самото начало. Димитров изпусна подаването си още в първия гейм, а Хюит, който е под номер 82 в света, не прояви колебание при сервирането си. Носителят на две титли от Големия шлем принуждаваше Григор да играе на бекхенд и това доведе до серия грешки на хасковлията. Григор, който заема 28-ата позиция в света, изпитваше сериозни затруднения при ретурите на втория сервис на Хюит и това също оказа влияние върху резултата. Австралиецът стигна до три мачбола при 5:3 и с нов пробив сложи край на сблъсъка при 6:3 след 67 минути игра на централния корт. От своя страна, Димитров не стигна до точка за пробив в целия мач.

Григор и Хюит оставиха в статистиката по 3 аса, като българинът се отчете с една двойна грешка, а съперникът му - с 3.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СБЛЪСЪКА МЕЖДУ ГРИГОР ДИМИТРОВ И ЛЕЙТЪН ХЮИТ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!