Барса взе своето в Мадрид и изравни серията (видео)

Шампионът на Испания Барселона Регал взе своето като гост на Реал (Мадрид) в столицата и изравни финалната серия в Лига АСВ след инфарктен успех с точка разлика - 72:71. По този начин "блаугранас" откраднаха домакинското предимство от "белите" и ще получат шанс да затворят серията у дома, тъй като са домакини на следващите два мача.

Вторият мач имаше развой, подобен на първия, след като съперниците си поделиха по една част, спечелена с разлика през двете полувремена. Реал категорично спечели втората четвърт с 11 точки разлика, за да се оттегли на почивка с аванс от 36:26.

Барса започна второто полувреме със зонова защита 2-3 и това парализира нападението на Реал, позволявайки на гостите да намалят до 39:37 след силна серия от 11-3. Руди Фернандес и компания все пак се съвзеха и след 30 минути бяха напред с 55:46.

В заключителните четвърт на двубоя нова серия на Барса ги доближи отново на две точки от съперника - 59:57. "Кралския клуб" умело пазеше преднината си, която бе само точка - 65:64 след 37 изиграни минути. При 71:67 след малко повече от 39 минути Си Джей Уолъс наниза тройка (71:70) и бе фаулиран, но пропусна наказателния удар. Реал обаче така и не успяваше да намери правилния път към коша на каталунците, а Брад Олесън сложи точка на спора с два успешни наказателни удара за 71:72.

Хуан Карлос Наваро наниза 19 точки за Барса, докато Брад Олесън добави 14.

Фелипе Рейес се отчете с 13 за Реал, Руди Фернандес добави 11 плюс 10 борби, а Никола Миротич остана с 10 точки.

Следващата среща е на 14 юни в Барселона.