Гришо оцеля в Куинс след трисетова драма със Села (ГАЛЕРИЯ)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи Дуди Села от Израел в мач от първия кръг на турнира в "Куинс Клъб" в Лондон с награден фонд 779 665 евро. 22-годишният хасковлия, който е поставен под номер 10 в схемата, продължава напред в турнира след драматичен сблъсък в три сета 4:6, 6:2, 7:6 (7:4), продължил 1 час и 47 минути. Българинът стигна до успеха пред погледа на своята любима Мария Шарапова, която гледаше от трибуните. Това е втора победа Гришо над израелеца в общо третия мач помежду им. След този успех хасковлията заработи 10 точки за класацията на АТP и 5910 евро, а във втория кръг ще срещне бившия номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия), който отстрани Майкъл Ръсел (САЩ) с 4:6, 6:1, 6:3.

Първият сет започна равностойно като и двамата тенисисти печелеха своите подавания до 3:3. Единствено при втория си сервис-гейм Григор имаше леки колебания, но успя да се съвземе и да го спечели. В седмия гейм обаче българинът отново имаше проблеми и не успяваше да вкарва първия си сервис, което позволи на Села да стигне до две точки за пробив и още при първия си шанс се възползва и доведе нещата до 4:3 в своя полза.

Димитров можеше да се върне още веднага, като стигна до 40:40 при подаването на израелеца, но не успя да се възползва и резултатът набъбна до 5:3. Последва лесно спечелен гейм от българина до 4:5, след което той стигна и до точка за пробив при сервиса на Села, но отново не използва открилия се шанс и в крайна сметка съперникът му спечели първия сет с 6:4.

Вторият сет обаче Григор бе безпощаден и не загуби нито една точка при свой сервис. Българинът също така проби подаването на своя съперник за 3:1, а след това с втори пробив стигна и до 6:2 и възстановяване на равенството в сетовете - 1:1.

Така се наложи да бъде изигран трети сет. Там двамата си размениха по един лесно спечелен гейм на свой сервис. В третия  обаче Димитров отново забуксува и допусна да се стигне до 40:40 на два пъти, но все пак успя да спечели гейма и стигна до 2:1.

След това двамата размениха по един успешен сервис-гейм, за да се стигне до шестия гейм, в който Гришо стигна до точка за пробив и веднага се възползва, за да доведе нещата до 4:2 в своя полза. След това обаче вместо да затвърди преднината си, българинът допусна връщане на пробива и 4:3, а Села спечели и своето подаване и резултатът отново бе изравнен - 4:4.

В следващия гейм Димитров започна повече от добре и доведе нещата до 40:0. Тогава обаче отново се стигна до някакъв срив в играта му и той допусна пет поредни точки за своя съперник и пробив за 4:5. Така Села получи шанс да сервира за мача, но тогава пък Гришо показа борбеност и върна пробива за 5:5, а след това спечели и своето подаване за 6:5. Израелецът обаче също бе безгрешен на свой сервис и доведе нещата до 6:6 и тай-брек. Там отново българинът игра на приливи и отливи, но все пак успя да измъкне победата със 7:4 и затвори сета и мача в своя полза.

ГАЛЕРИЯ от победата на ГРИГОР и подкрепата на МАРИЯ ШАРАПОВА - ТУК!!!