България е лидер в "групата на смъртта" в Световната лига

Волейболистите на България поведоха в класирането в Група А на Световната лига след изиграването на първите два мача от всички отбори. Възпитаниците на Камило Плачи победиха Франция с 3:2 и 3:0 при гостуванията си в Монбелиар и Метц. Така Тодор Алексиев и компания събраха в актива си 5 точки и имат геймова разлика 6:2, с което изпревариха световните шампиони от Бразилия.

"Селесао" записа два успеха като гост над победителите в Световната лига от 2012 година Полша с 3:1 и 3:2. Така бразилците имат в актива си 5 точки и геймова разлика 6:3, с което заемат втората позиция.

Третото място заема тимът на САЩ с 3 точки и геймова разлика 4:4, който записа и загуба с 1:3 и победа с 3:1 над Аржентина. "Гаучосите", които са домакини на финалите през 2013 година в Мар дел Плата от 17 до 22 юли имат същия актив като американците, но по-лошата точкова разлика им отрежда 4-ото място.

България почива във втория уикенд на двубоите от Група А, която е определяна от много специалисти като "групата на смъртта" на Световната лига, в който Аржентина е домакин на Бразилия на 14 и 16 юни, а Франция гостува на САЩ на 14 и 15 юни.

ГАЛЕРИЯ от мача ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 - ТУК!!!