ПАО е на победа от титлата в Гърция (видео)

Панатинайкос (Атина) е на път да детронира настоящия шампион на Гърция Олимпиакос (Пирея) и е на победа разстояние от спечелване на титлата в южната ни съседка. Късно снощи "детелините" надиграха "червените" със 63:52 и по този начин поведохас 2-0 във финалната серия, след като в първата среща се наложиха със 64:51.

Баскетболистите на Аргирис Педолакис се поздравиха с успеха след силно второ полувреме, в което допуснаха само 21 точки в коша си. Олимпиакос, които бяха гости в този мач, взеха първата четвърт със 16:21, а на почивката все още бяха напред в резултата - 29:31.

През втората половина на мача обаче шесткратните шампиони на Европа бяха напълно преобразени, затегнаха защитата и след третата четвърт водеха с 53:45. Последната четвърт бе нискорезултатна, но ПАО задържа водачеството и след 10:7 се поздрави с крайния успех с 11 точки разлика - 63:52.

Роко-Лени Укич вкара най-много за победителите - 17 точки, а Димитрис Диамантидис бе единственият друг играч с двуцифрен точков актив, реализирайки 10 точки. Рамел Къри се включи добре от пейката с 8 точки и 8 борби.

Василис Спанулис единствен премина границата от 10 точки за Олимпиакос и завърши с 12. Кайл Хайнс добави 8 точки и 8 овладени борби, а Димитрис Кацивелис също приключи с 8 точки.

Третата среща е на 12 юни, а домакин е Олимпиакос.