Маями разби "шпорите" и изравни финалната серия (видео+галерия)

Шампионите от Маями Хийт постигнаха категорична победа в мач №2 от финалната серия в Националната Баскетболна Асоциация, след като се наложиха при домакинството си на Сан Антонио Спърс със 103:84 и по този начин изравниха резултата в битката за шампионските пръстени на 1:1 победи.

Марио Чалмърс и Леброн Джеймс бяха най-резултатни за „Горещите” и приключиха съответно с по 19 и 17 точки, Рей Алън и Крис Бош добавиха по 13 и 12 точки, като последния овладя и 10 борби, а Дуейн Уейд се прибра в съблекалнята с 10 точки и 6 асистенции на сметката си.

Дани Грийн вкара 17 точки за Спърс, Тони Паркър и Гари Нийл отбелязаха по 13 и 10 точки, а Кауай Леонард и Тим Дънкан приключиха с по 9 точки, като двамата овладяха съответно по 14 и 11 борби.

Двубоят започна добре за гостите от Сан Антонио, които успяха да поведат с 15:11 след силни изяви в нападение на триото Джинобили-Паркър-Грийн. До края на първата четвърт „Горещите” успяха да стопят изоставането си и изравниха за 22:22, а в началото на втория период Маями излезе напред – 29:22 след тройка на Милър и успешни атаки от средно разстояние на Кол и Андерсън. До почивката играта вървеше кош за кош, но в заключителните минути на първото полувреме Уейд наниза шест точки, а Чалмърс хвърли нова бомба от далечно разстояние за 50:45 в полза на шампионите.

В първите минути на третата част отново гостите поеха инициативата, като Грийн и Леонард не пропуснаха при опитите си от тройката и доведоха до нов обрат в резултата – 62:61. В този момент „Горещите” се активизираха и затегнаха защитата, а в нападение момчетата на Сполстра просто нямаха спирка и върнаха лидерството на тима си – 75:65.

В заключителните 12 минути „Краля” се развихри, активно подпомаган от ветерана Рей Алън, което доведе и до най-голямата разлика в мача до този момент – 84:65, като до финалната сирена Спърс така и не намериха начин да се върнат в битката и трябваше да преглътнат поражението – 103:84 в полза на Маями Хийт.