Юношите паднаха и от Чехия

Юношеският национален отбор на България до 19 години приключи със загуба участието си в квалификациите за Евро 2013. Малките "лъвчета" отстъпиха с 1:2 на Чехия и останаха на последно място в група 3. Българите поведоха след автогол на чешкия вратар Вежмола в 33-ата минута и запазиха преднината си до почивката, но през второто полувреме допуснаха пълен обрат. Свобода изравни в 54-ата минута, а в 67-ата Хъбъл донесе победата на съперника ни.

За финалите се класира домакинът Португалия, който надви Дания с 1:0. Дори и равенството вършеше работа на иберийците, но гол на Брума в 88-ата минута им донесе трите точки.

България завърши с три загуби и без спечелена точка. В предините си мачове възпитаниците на селекционера Владимир Стоянов бяха разгромени с 0:7 от Португалия и 0:5 от Дания.

Съставът на България: Анатоли Господинов-капитан (46-Георги Китанов), Ивелин Аладжов, Васил Попов, Радослав Терзиев, Петър Чобанов, Станислав Дрянов, Георг Илиев, Борислав Цонев, Красимир Станоев (75-Георг Василев), Кирил Десподов (20-Григор Долапчиев), Юлиян Ненов