Станаха ясни четвъртфиналистите на републиканското първенство за деца (родени 1998)

От водещите школи Ботев (Пловдив) и Литекс напуснаха републиканското първенство за деца (родени 1998) на осминафиналите, но това стана и донякъде защото срещнаха също сериозни отбори. Всички останали водещи футболни академии в страната класираха формациите си на четвъртфиналите. Повечето от тях бяха решили изхода на двубоите още в първите срещи, а днес се играха реваншите.

Ботев (Пловдив) завърши 1:1 на стадион Пловдив пред повече от 500 зрители с Лудогорец (Разград) и напуска надпреварата след поражение с 1:2 в първата среща. Столичните Левски и Славия постигнаха втори победи съответно срещу Чавдар (Етрополе) и Ботев (Враца), а бяха спечелили и на старта. Най-драматично беше в Благоевград и Търговище, където домакините отпаднаха. След 0:0 в Бургас малките орлета от Пирин приеха Черноморец и дори поведоха с гол на Мирослав Мирчев. Пет минути по-късно обаче капитанът на акулите Мехмедали Мехмедали изравни, а още до почивката Александър Киров направи пълен обрат. Малко след началото на втората част защитникът Мариян Димитров осигури успеха на Черноморец с трети гол.

В Търговище местният Светкавица се виждаше на четвъртфинал две минути преди края, когато сливналии изравниха. Иначе малките мълниеносци два пъти повеждаха чрез Мутлу Салиев и Мутлу Еминов.

Резултати от осминафиналите на републиканското първенство за деца U15:
Ботев (Пловдив) - Лудогорец 1:1 (в първия мач 1:2)
Пирин (Благоевград) - Черноморец 1:3 (0:0)
Светкавица (Търговище) - Сливен 2:2 (2:3)
Левски (София) - Чавдар (Етрополе) 2:1 (4:1)
Славия (София) - Ботев (Враца) 7:0 (2:0)
Черно море (Варна) - Литекс 2:1 (4:0)
Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 3:2 (0:6)
Берое (Ст.Загора) - Спартак (Плевен) 2:0 (2:1)

* Жребият за четвъртфиналите ще се тегли на 11-и юни от 11.30 часа. Мачовете ще се играят на 14-и юни и на 17-и юни.