Състоя се първият кръг на републиканския шампионат по автокрос

На пистата край силистренското село Калипетрово се състоя първият кръг на републиканския шампионат по автокрос "Силистра - 2013".Състезанията, които завършиха днес, продължиха два дни.

В генералното класиране в клас "Бъги" на първо място се класира Димитър Калев от "Тони Старт" - Силистра. Христо Александров от Монтана завоюва първо място в клас "Супербъги". В отборното класиране на първо място е "Тони Старт" - Силистра.

Според директора на състезанието Иван Върбанов пистата край село Калипетрово с дължина 980 метра е една от най-добрите в страната. Тази година след реконструкция тя е скъсена с около 140 метра, но това не влошава качествата й, смята Върбанов.

В този кръг участваха състезатели от 6 клуба в страната. Иван Върбанов не посочи причините за това, но каза, че не са финансови. Проявата се организира от община Силистра и "Тони Старт" ЕООД според изискванията на Международния спортен кодекс на ФИА и приложенията му, Националния спортен кодекс, специалния правилник за автокрос и Наредба на БФАС за 2013 година.

Председателстващ Огранизационния комитет е кметът на община Силистра д-р Юлиян Найденов. По време на състезанията членове на Ученическия парламент в Силистра направиха благотворителна томбола за събиране на средства за нуждаещ се ученик от силистренското спортно училище.