Баскетбол

Реал излъга Барса и поведе в серията за титлата

09 юни 2013 | 16:13
Реал (Мадрид) надигра Барселона Регал със 76:72 в мач №1 от финалните плейофи в Лига АСВ и по този начин поведе с 1-0 в серията, която ще определи баскетболния шампион на Испания.

Близо 11 хиляди зрители в "Паласио де Депортес" в испанската столица изгледаха много динамичен мач, изпълнен с редица обрати, преди в крайна сметка "лос бланкос" да се поздравят с триумфа над настоящия първенец на страната.

Двата тима си поделиха по една част преди почивката - Реал започна добре и поведе с 21:14 след 10 минути. Серхио Люл отбеляза фантастична тройка със сирената на първата част, след като премина като на парад през цялата защита на каталунците.

Барса буквално избухна през втората четвърт и след 14:31 в своя полза имаше аванс от десет точки - 35:45 след едно полувреме баскетбол.

Играта бе равностойна през третата четвърт, като Барса успя да задържи лидерската позиция през целия период и след 30 минути игра имаше аванс от 50:58.

Нещата обаче се обърнаха на 180 градуса през последната част на мача, когато Реал се хвърли с всички сили в атака и успя да постигне забележителен обрат. Серхио Родригес (12) и Серхио Люл (5) реализираха общо 17 от 26 точки за своя тим в заключителната десетка на двубоя, за да донесат успеха на Реал. Родригес вкара два наказателни удара, с които Реал поведе със 75:72 в последната минута на мача, а Люл довърши "блаугранс" с още един успешен опит, фиксирайки крайния резултат на 76:72.

Серхио Родригес бе най-резултатен за Реал с 21 точки, Серхио Люл добави 19, а Руди Фернандес завърши с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции, но не успя да вкара нито веднъж от тройката - 0/6.

Виктор Сада вкара 17 точки за Барселона, Хуан Карлос Наваро се отчете с 15, а Марселиньо Уертас остана с 10 точки.

Втората среща от серията е във вторник, а домакин отново е Реал. Играе се до три победи от пет мача.