Испания взе своето срещу Хаити

Испания взе победа с 2:1 над Хаити в среща от американското си лятно турне. Санти Касорла (8) и Сеск Фабрегас (19) бяха точни за "ла фурия" на стадиона в Маями. Почетното попадение на Хаити пък отбеляза Вилд-Доналд Герие четвърт час преди края.
Испанците владееха изцяло положението на терена през първата част, когато пропуснаха куп възможности. През втората възпитаниците на треньора Винсенте дел Боске се отпуснаха и позволиха на Хаити да намали.

На 12 юни Испания ще играе контрола с Ирландия. Този мач ще е генерална репетиция за започващия другата седмица турнир за купата на Конфедерациите в Бразилия. Първия мач на Испания е на 16 юни срещу Уругвай. Другите два отбора в група B са Таити и Нигерия.

Състав на Испания: Икер Касияс (Пепе Рейна 46’), Раул Албиол, Сезар Аспиликуета, Серхио Рамос (Жерар Пике 46’) Начо Монреал, Хави Мартинес, Сеск Фабрегас (Андрес Иниеста 59’), Санти Касорла, Хесус Навас (Давид Силва 46’), Фернандо Торес (Роберто Солдадо 59’), Хуан Мата (Шави Ернандес 72’).