Испанец триумфира на 10 000 м в Правец, Йоло Николов 13-и с рекордно време

Финален спринт реши шампиона при мъжете на Европейската купа на 10 000 метра, която се проведе днес в Правец. Победата при мъжете извоюва испанецът Серхио Санчес с време 28:31,75 мин. Втори остана представителят на Турция Халил Акаш с 28:31,82 мин. Бронзовия медал заслужи италианецът Ахмед Ел Мазури с 28:51,39 мин.

Много силно бягане направи българинът Йоло Николов, който със силен финален спринт стигна до 13-ото място в крайното подреждане. Николов завърши с личен рекорд от 29:37,04 мин. Това е първо бягане за български атлет на 10 000 м под 30 мин от 19 години насам.

“Много съм доволен от резултата си и от страхотната публика, която не спря да ме подкрепя през цялото време. Страхотно е да се състезаваш толкова близо до родния си град (б.а. Йоло е роден в Мездра). Дано догодина да имаме българин, който да бяга 28 мин. До края на сезона ще наблегна на 3000 метра стипълчейз и ще се опитам да се доближа максимално до норматива за Световното първенство в Москва”, сподели Николов след състезанието.

Шампиони в отборното подреждане при мъжете станаха италианците, а втори са испанците. Нито един от останалите отбори не успя да завърши с поне трима състезатели, за да участва в класирането.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от Европейската купа в Правец може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ с всички призьори от Европейската купа може да видите ТУК!!!