Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борците на Миньор (Пк) станаха отборни шампиони

Борците на Миньор (Перник) вдигнаха отборната купа "Атанас Комшев" на държавното първенство в класическия стил, който приключи на комплекс "Славия" в столицата. Шампионите оглавиха класирането с 57 точки, колкото и разделилите второто място - Левски и Васил Илиев (Кн). Миньор обаче е начело заради най-много спечелени титли - 4 от Иво Ангелов (60), Пламен Петров (66), Илиян Георгиев (74) и Христо Маринов (84).

Призът за най-техничен състезател получи Пламен Петров, който надви на финала Милен Димитров с 5:0, преди това състезателя на Миньор направи атрактивна среща с чакащия български паспорт украинец Константин Стас (Славия 2009) и спечели категорично - 0:7.

Европейският шампион Иво Ангелов (60) пък получи приза за най-резултатен състезател. Финалната схватка със съотборника му Александър Костадинов не се състоя.

Оспорвана среща във финалите направи Калоян Динчев, който спечели срещу Пламен Ташев с 5:5. Според новите правила, при равенство вече се гледа първо: кой от двамата състезатели е направил гранд техника, второ: има по-малко предупреждения и трето: взел е последен точка. В случая Динчев бе направил гранд техника за 3 точки и спечели титлата.

При равенство приключиха и в кат. до 120 килограма. Иван Иванов обаче взе последен точката, а с това и трофея. Утре е надпреварата в свободния стил, срещите започват от 9 часа на зимната пързалка Славия.

Следват резултатите от финалите:
55 кг Николай Вичев ("Левски") - Стефан Григоров ("Монтана") - 7:0
60 кг Иво Ангелов ("Миньор", Пк) - Александър Костадинов ("Миньор", Пк) - без борба
66 кг Пламен Петров ("Миньор", Пк) - Милен Димитров ("НСА Академик") - 5:0
74 кг Илиян Георгиев ("Миньор", Пк) - Марио Доцин ("Левски") - лекарска забрана
84 кг Христо Маринов ("Миньор", Пк) -Явор Янакиев (ЦСКА) - без борба
96 кг Калоян Динчев ("Берое", Ст. Загора) - Пламен Ташев ("Витяз", Вн) - 5:5
120 кг Иван Иванов ("В. и Г. Илиеви", Кн) - Милослав Методиев (" и Илиеви", Кн) - 1:1