Бостън Брюинс срази окончателно Питсбърг Пингуинс и е на финала за Купа Стенли

Бостън Брюинс постигна четвърта победа срещу Питсбърг във финала на Източната конференция, като спечели с 1:0. Така след четири успеха в четири мача, Брюинс отива на финала за Купа Стенли. Единственото попадение в мача днес вкара Адам Маккуайд в началото на третата част. Така на финала за шампионската титла Бостън ще се изправи срещу победителя на Запад между Чикаго и Лос Анджелис Кингс в своя втори финал в последните три години.  Чикаго води с 3-1 победи в серията и в събота вечерта има възможността да приключи всичко на домашен лед.

Ако Блекхоукс играят срещу Бостън, то това ще бъде първи финал между два от Оригиналните шест клуба в НХЛ от 1979-а година насам.

Преди гола на два пъти Пингвините имаха чудесни възможности за попадение, но пропуснаха. Така се стигна до 5:01 минута на третата част, в която Маккуайд с далечен удар прати шайбата над рамото на вратаря Томаш Вокоун. Като изключим двете възможности преди гола, вратарят на Бостън Туука Раск нямаше сериозни проблеми и спаси без напрежение общо 26 удара.