Нулево равенство доближи Аржентина и Колумбия до голямата цел (видео)

Аржентина запази лидерската си позиция в световните квалификации в Южна Америка след нулево равенство у дома срещу Колумбия. Въпреки наличието в съставите на суперзвезди като Лионел Меси и Радамел Фалкао, двата отбора не можаха да си отбележат гол пред препълнените трибуни на "Монументал" в Буенос Айрес. По този начин "гаучосите" запазиха преднината си от 5 точки пред колумбийците. В същото време Еквадор имаше шанс да скъси дистанцията до Аржентина само на 2 точки, но загуби с 0:1 гостуването си на Перу.

Меси започна мача на резервната скамейка и се появи на терена след час игра. Още преди почивката пък съперниците останаха в намалени състави, след като Гонсало Игуаин и Кристиан Сапата се сдърпаха, за което реферът Мерлон Ескаланте им вдигна директни червени картони.

Домакините бяха по-активни в началото, а Анхел ди Мария не спираше да тормози колубийската защита. Контрите на гостите също не бяха за подценяване и Фалкао можеше да открие с глава, но ударът му излезе в аут. Малко по-късно Давид Оспинa парира опасен шут на Игуаин. В 26-ата минута нападателят на Реал Мадрид настъпи стража на Колумбия в опита си да достигне до топката. Сапата подритна падналия на земята Игуаин и веднага беше изгонен, а малко след това съдията посочи пътя към съблекалните и на Игуаин за грубото нарушение.

Постепенно темнота на игра спадна и интересните ситуации пред двете врати вече бяха истинска рядкост. С влизането на Меси домакините вдигнаха оборотите. В 72-ата минута аржентинските фенове станаха на крака, след като Серхио Агуеро прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Добрите вести за "гаучосите" дойдоха от Лима, където Перу надви Еквадор с 1:0. Единственият гол бе дело на Клаудио Писаро в 11-ата минута.

В другите мачове тази нощ Боливия и Венецуела завършиха 1:1, а Чили се справи с аутсайдера Парагвай като гост с 2:1.