Италия започна с лесно 3:0 над Германия в Група "В" (ВИДЕО)

Бронзовият медалисти от Лондон 2012 от Италия стартираха с победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на селекционера Мауро Беруто надиграха категорично у дома Германия с 3:0 (25:15, 25:23, 25:21) в първия мач между двата тима от Група "В", игран късно снощи пред над 3500 зрители в зала "Пала Каза" в Модена.

Първият гейм започна равностойно до 6:6, след което "Скуадра адзура" натрупа сериозна преднина благодарение на успешните атаки на звездата си Иван Зайцев, който завърши частта с 8 точки и 89% ефективност в нападение. Така италианците спокойно взеха гейма с убедителното 25:15. В началото на втората част домакините без проблеми контролираха играта чрез добрите изяви на разпределителя си Драган Травица и въпреки усилията на Денис Калиберда от Бундестима дръпнаха с 2-3 точки. Постепенно Германия успя да изравни при 17:17 след две последователни блокади на разпределителя Лукаш Кампа. В крайна сметка Италия измъкна гейма с минималното 25:23 след две блокади на Симоне Пароди срещу Кристиян Фром и Денис Калиберда. Третият гейм стартира с леко предимство на германският тим, който поведе с 8:7. Последва обрат и Италия поведе с 11:9 след няколко аса на Зайцев. Разликата набъбна до 16:12 след два последователни блокади отново на Зайцев, след което Италия без проблеми спечели гейма с 25:21 след пусната топка на Травица, а с това и мача с 3:0.

Иван Зайцев закономерно стана най-резултатен за италианците със 17 точки (2 блока, 1 ас), а Кристиан Савани добави още 12 точки (2 блока) за успеха. За Бундестима Денис Калиберда реализира 16 точки. Втората среща между двата тима е утре (9 юни) от 19,00 часа българско време в Торино.

ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)
ИТАЛИЯ: Драган Травица 7, Иван Зайцев 17, Симоне Пароди 9, Кристиан Савани 12, Емануеле Бирарели 7, Томас Берета 7 - Салваторе Росини-либеро (Андреа Джови, Матео Пиано)
Старши-треньор: Мауро Беруто
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 1, Йохен Шьоопс 2, Денис Калиберда 16, Кристиян Фром 4, Тим Брошог 2, Маркус Бьоме 7 - Фердинанд Тиле-либеро (Патрик Щоервалд, Дирк Вестфал 4, Симон Хирш, Бьорн Хьооне 2, Филип Колин 1)
Старши-треньор: Витал Хейнен.