Робъртсън 1/8-финалист в София след три убедителни победи

Световният номер 2 Нийл Робъртсън спечели всичките си три мача в първия много натоварен ден на турнира от сериите Players Tour Championship в столичната зала ”Универсиада”. Австралиецът победи Ивайло Пеков с 4:0 фрейма, Кърт Мафлин с 4:2 и Майк Дън с 4:1 части. Така носителят на титлата от ”Крусибъл” през 2010 година ще мери сили в следващата фаза с Антъни Хамилтън, който в четвъртия кръг отстрани световния шампион от 2006 година Греъм Дот с 4:2 фрейма.

Тази фаза на турнира се оказа непреодолима и за младока Джак Лизовски, който загуби с 2:4 фрейма сблъска с Джими Робъртсън. Райън Дей също отпадна в четвъртия кръг на надпреварата, след като Антъни Макгил не му позволи да запише нито една партия срещу името си.

Шампионът от UK Championship през 2003 година Матю Стивънс има основание да е доволен от представянето си в петъчния ден. 35-годишният уелсец се справи с Шон О’Съливън с 4:0, а преди това елиминира българина Христо Сираков със същия резултат, както и Джейми Коуп с 4:2 фрейма.