Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

България с трудна, но сладка победа над Франция с 3:2 в Световната лига (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България стартираха със сладка, но много трудна победа като гост над Франция с 3:2 (25:21, 14:25, 21:25, 25:22, 15:11) пред около 4000 зрители в зала „Аксон” в Монбелиарв първата среща от Група А на Световната лига. Успехът бе първи в официален мач за новия селекционер на България Камило Плачи.

Двубоят премина на много приливи и отливи в играта на националите ни, но в крайна сметка Цветан Соколов и компания успяха да спечелят решителния тайбрек. В неделя от 19,00 часа Франция и България ще изиграят и втората си среща в Метц.

Двубоят Франция – България започна добре за националите, които поведоха с 3:0. Добра игра на Виктор Йосифов направи резултата 4:1. Мощна атака на Цветан Соколов по дългия диагонал и 5:2. Атака в аут на Тодор Алексиев намали преднината на България до 4:5. Българска грешка в организацията на атаката и равенство 5:5. Соколов направи 6:5. Мори Сидибе изравни с доза шанс и игра с блока при 7:7. Гийом Кеск даде преднина на Франция при първото техническо прекъсване 8:7. Цветан Соколов успя да изравни при 9:9. Контраатака на Соколов и 10:9 за България. Перфектен единичен блок на Георги Братоев даде аванс от 2 точки – 12:10. Георги Братоев заби още една единична блокада 13:10. България поведе с 15:11, след като Мори Сидибе престъпи линията за атака от втора линия. Последва тройна българска блокада за 16:11 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев провря топката между блокадата на Франция и мрежата за 17:13. Мощна атака на Тодар Алексиев и 18:14. Перфектна единична блокада на Цветан Соколов увеличи преднината до 5 точки - 19:14. Лоран Тийе взе прекъсване за „петлите”.  Георги Братоев остави Цветан Соколов на единичен блок – 20:15. При 16:20 в игра за Франция се появиха натурализирания бразилски разпределител Рафаел Редвиц и диагонала Мариен Моро. Тодор Скримов направи 21:16. Франция записа две поредни точки и при 21:18 Камило Плачи взе прекъсване за България. Веднага след почивката Тодор Скримов заби по диагонала за 22:18. Контраатака на Георги Братоев изведе България до геймбол при 24:20. Капитанът Тодор Алексиев донесе успеха на България в първата част с 25:21 с атака по правата.

България поведи с 3:2 в началото на втората част. Резервата Жулиен Линеел изравни за 3:3. Франция поведе с 5:3, след като сервисът на Линеел затрудни посрещането ни. Камило Плачи веднага взе прекъсване. Последва ас на Ленеел и 6:3. Тодор Алексиев намали до 4:6. Отново Алексиев намали до 5:7. Франция дръпна с 8:5 при първото техническо прекъсване след атака в центъра на Жрал Арди-Десурс. Мори Сидибе направи 10:6, след като бе оставен без блокада. Ървин Нгапет направи ас с много технично изпълнение 12:6. Арди Десурс заби нов ас за Франция и „петлите” поведоха с 15:7. Цецо Соколов заби ас и намали разликата до 8:15. Мори Сидибе даде преднина от 16:9 на Франция при второто техническо прекъсване. Линеел заби ас за 19:10. Тодор Алексиев успя да намали до 11:19. Франция дръпна с 23:14, след като Мори Сидибе блокира атака на Николай Пенчев. Блокада на Ленеел срещу Соколов изведе Франция до геймбол при 24:14. „Петлите” се възползваха още при първия се опит и затвориха гейма с 25:14.

Мори Сидибе изведе Франция напред с 3:1 в началото на третата част. Цветан Соколов намали с 2:3. „Петлите” поведоха с 5:3 след „носена” топка на Георги Братоев. Тодор Скримов изравни при 5:5 с технично отиграване. Тодор Алексиев изведе България напред при първото техническо прекъсване – 8:7. Франция изравни при 9:9 след блок на Линеел срещу Соколов. Нов блок на Линел срещу Тодор Алексиев и 10:9 за Франция. Алексиев веднага изравни при следващата атака с много бърза атака 10:10. Блокаут на Соколов и нова равенство 11:11. Равенството се запази при няколко разигравания - 15:15. Жерал Арди-Десурс изведе Франция напред при второто техническо прекъсване с 16:15. Светослав Гоцев намали до 16:17 след атака през центъра. При 18:16 за Франция в игра се появиха Мариен Моро и Рафаел Редвиц. Жулиен Линеел направи 19:16 след технично отиграване. Камило Плачи взе прекъсване за България. Тодор Скримов намали до 17:19. Поредна атака на Линеел разкъса българската блокада за 20:17. Нгапет излъга тройната българска блокада – 21:17. Стоян Самунев замени Виктор Йосифов. Соколов заби мощно по острия диагонал 18:21. Тодор Алексиев намали с мощна контраатака при 20:22. Мощна атака на левичаря Линеел от зона 6 изведе Франция напред при 23:20. Камило Плачи взе второто си прекъсване. Сервис в аут на Стоян Самунев и геймбол за Франция. „Петлите” затвориха гейм след ас на Ървин Нгапет – 25:21.

Франция поведе убедително още в началото на 4-ата част с 4:1. Ас на Цветан Соколов и 3:4. Страхотна атака от втора линия на Соколов доведе до равенство 4:4. Атака на Соколов над двойната френска блокада 5:5. България поведе с 6:5 след двойна блокада срещу атака на Нгапет. Тодор Алексиев заби остро по диагонала з 7:6. България поведе с 8:7 след атака на Соколов. Мори Сидибе изравни при 9:9. Тодор Скримов преодоля единичния блок за 10:9. Виктор Йосифов отново даде преднина на България при 11:10. Единичен блок на Виктор Йосифов 12:10. Цецо Соколов заби мощен ас за 13:10.  Ас на Тодор Скримов – 15:11. Атака в аут на Нгапет и България поведе с 16:11. Тодор Алексиев се справи с тройна френска блокада за 18:13. Мори Сидибе намали до 16:18. Камило Плачи взе прекъсване за България. Ървин Нгапет заби ас – 17:18. Тодор Алексиев заби перфектен блок за 19:17. Лоран Тийе побърза да време прекъсване за Франция. Мори Сидибе изкара топката в аут и 20:17. Блокаутна Цецо Соколов направи резултата 21:18. Редвиц изпрати топката в аут от сервис за 22:19. Жулиен Линеел също сгреши началния удар – 23:20. Тодор Алексиев изведе България до геймбол при 24:21. Остра атака на Тодор Алексиев донесе успеха на България в 4-ата част с 25:21.

България поведе с 2:0 след блок на Цветан Соколов. Нова блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов и 3:0. Лоран Тий е взе веднага прекъсване. Последва аут в атака на Мори Сидибе и 4:0 за България. Страхотна контраатака на Виктор Йосифов – 5:0. Бъркана топка на Бенжамен Тонюти направи резултата 6:0. Франция записа 3 поредни точки и намали до 3:6. Камило Плачи реагира веднага и взе прекъсване. Никола Льо Гоф направи единичен блок на Цецо Соколов – 4:6. Французите успяха да сведат разликата само до 1 точка при 5:6. Тодор Скримов успя да отиграе много трудна топка за 7:5. Линеел успа да изравни при 7:7, след като игра с блокадата ни. Цветан Соколов изведе България напред при 8:7. Тодор Алексиев даде отново преднина на България с 9:8 с атака по диагонала. Отлична атака на Тодор Алексиев донесе 10:8. Двойна блокада на Светослав Гоцев и Георги Братоев даде преднина от 3 точки при 11:8. Лоран Тийе взе светкавично прекъсване. Сервис в аут на Никола Льо Гоф и 12:8. Ас на Георги Братоев направи резултата 13:8. Блокаут на Цецо Соколов изведе България до мачбол – 14:9. Цветан Соколов изпрати топката в аут за 14:11. Камило Плачи взе прекъсване, за да успокои отбора. Цецо Соколов закова топката в полето на Франция за 15:11 в тайбрека и 3:2 в мача.

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (21:25, 25:14, 25:21, 21:25, 11:15)