Холандия сломи Германия в драма на Европейското за младежи

Испания и Холандия започнаха с победи участието си на европейското първенство за младежи до 21 години в Израел. В първи мач от група В на турнира защитаващият титлата си отбор на Испания се наложиха над Русия с 1:0 с гол на дебютанта от Реал Мадрид - Алваро Мората осем минути преди края след центриране на капитана Тиаго Алкантара.

В другия мач от групата Холандия победи Германия с 3:2. Двубоят между два от големите съперници в Европа се разви драматично, като холандците стигнаха до победата с гол на резервата Лерой Фер в последната минута. Адам Маер откри резултата в полза на Холандия в 24-а минута за радост на по-голямата част от публиката, която подкрепяше "лалетата". Джорджинио Вайналдум удвои преднината на "оранжевите", но Бундестимът показа прослуватата си непримиримост и изравни след попадения на Себастиан Руди от дузпа в 47-а минута и Люис Холтби в 81-а минута. В самия край обаче Холандия измъкна победата след гол на Фер с глава при заучено положение. Н

а шампионата в Израел първите два отбора от двете групи се класират за полуфиналите, като утре ще се изиграят вторите мачове от група А: Англия - Норвегия и Израел - Италия.