Младежите смачкаха Андора още веднъж и събраха задължителните 6 т.

Младежкият национален отбор на България до 21 г. записа очаквана втора победа над слабака Андора в квалификационния цикъл за Евро 2015 и вече има 6 точки от два двубоя. Като гост днес тимът на Михаил Мадански отново се наложи с 3:0, след като и преди четири дни в Ловеч спечели със същия резултат. Изгряващата звезда на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев вкара два гола (45-дузпа) и 73), а Радослав Кирилов (53) добави един.

Останалите съперници в групата са Русия, Естония, Дания и Словения. За финалите се класират победителите в 10-те квалификационни групи и четирите втори отбора с най-добри показатели, като под внимание обаче се взимат спечелените точки срещу първия, третия, четвъртия и петия. Това е така, защото не всички групи са с по шест тима. Ако "лъвчетата" не успеят да завършат първи, то двете им победи срещу Андора ще са без значение, тъй като почти сигурно днешният им опонент ще финишира последен. Той единствен е с три срещи досега, като и трите са загубени.

Селекционерът Михаил Мадански направи две промени в стартовия си състав в сравнение с първия сблъсък. Илия Мунин от Любимец започна в защита за сметка на контузения капитан Георги Терзиев (Черноморец), а Мартин Райнов от Берое игра вместо нападателя на Ливърпул Вилян Бижев. На вратата отново беше Димитър Евтимов (Нотингам Форест), а пред него в защита, освен Мунин, действаха Асен Георгиев (Ботев Враца), Антон Недялков (Литекс) и Иван Горанов (Берое). Пред тях в халфовата линия започнаха Божидар Васев (Пирин Благоевград), Ивайло Чочев (ЦСКА) и Райнов, а с по-офанзивни функции бяха натоварени Тодор Неделев (Ботев Пловдив), Радослав Кирилов (Киево) и Живко Петков (Нефтохимик).

Нашите имаха тотално превъзходство, като успяха да създадат цели 15 положения за гол. Първото попадение обаче се забави. Едва в продължението на първата част Кирилов беше фаулиран в наказателното поле от Бусенин и капитанът в днешната среща Неделев откри резултата от дузпа. В 53-ата минутя самият нападател на Киево направи 2:0, а в 73-ата минута отново Неделев беше на точното място в точния момент, реализирайки за 3:0 след пас на Райнов.

Следващият двубой на българите е на 6 септември, когато приемаме Естония.

АНДОРА (мл.) - БЪЛГАРИЯ (мл.) 0:3
0:1 Неделев (45-дузпа)
0:2 Кирилов (53)
0:3 Неделев (73)

АНДОРА: Винардел, М. Сан Николас, Бусенин, Ребес (56-Буено), Виейра, Поуса, Е. Родригес, Алвеш (66-Бертран), Рубио, Л. Сан Николас (74-Гомес), Гевара

БЪЛГАРИЯ: Евтимов, Мунин, Георгиев, Недялков, Горанов, Васев (56-Капитанов), Райнов, Неделев, Чочев (76-Колев), Кирилов, Петков (63-Бижев)

Жълти картони: Бусенин, Виейра (А); Недялков (Б)
Рефер: Робърт Роджърс (Реп. Ирландия)