Шарапова обърна Янкович и е на 1/2-финал на "Ролан Гарос"

Шампионката от 2011 година Мария Шарапова продължава защитата на титлата си на "Ролан Гарос", след като се класира за 1/2-финалите след труден успех над Йелена Янкович с 0:6, 6:4, 6:3. Рускинята направи обрат, след като не взе нито един гейм в първата част и за място на финала ще се изправи срещу третата в схемата Виктория Азаренка.

Първият сет беше истинска катастрофа за Шарапова, която срещна много проблеми със сервиса си и не стигна до нито една възможност за пробив. Тя допусна цели 20 непредизвикани грешки, а от своя страна Янкович доминираше изцяло на корта и не даде нито гейм на рускинята.

Във втората част нещата се развиха по доста по-различен начин. Маша намери правилния ритъм и веднага спечели подаването на съперничката си. Тя стигна до втори пробив в петия гейм, но когато сервира за сета при 5:2, допусна Янкович да върне единия. Все пак при втората отворила й се възможност да сложи точка на втория сет, тя не допусна грешка и изравни резултата.

Решителният трети сет започна равностойно и двете тенисистки с лекота взимаха подаванията си, но в седмия гейм Шарапова отново направи пробив, след което го затвърди, а при 5:3 поведе с 40:15 при сервис на сръбкинята и реализира още първия си мачбол, за да приключи срещата.