Отново блестяща България - момчетата на Любо Пенев безпощадни и срещу Казахстан (видео + галерия)

България продължи с блестящото си представяне под ръководството на селекционера Любослав Пенев, след като трикольорите биха с 2:1 Казахстан в контрола, играна в град Алмати.

Трикольорите поведоха с 2:0 след попадения на Георги Илиев и Иван Иванов в средата на втората част, а минута преди края резервата Шомко вкара почетния гол за своя отбор.

В началото на проверката домакините опитаха да упражнят някакъв натиск, но това не им се отдаде. Постепенно футболистите на Пенев изнесоха играта в предни позиции и тя се водеше предимно в половината на Казахстан.

В 16-та минута българският тим успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. В тази ситуация остана сериозно съмнение за дузпа, тъй като бранител на Казахстан в продължение на няколко секунди задържа Валери Божинов, но реферът прецени, че всичко е в рамките на позволеното. Въпреки това Божинов успя да подаде към Ивелин Попов, който му върна и нападателят на Спортинг вкара на празна врата, но голът бе отменен заради отсъдена засада на Попов.

Последваха два изстрела на Божинов в аут, съответно в 21-та и 23-та минута.

В 31-та минута шут на Гаджев от 20 метра с левия крак мина покрай левия страничен стълб.

Това бе последната опасност пред една от двете врати и първото полувреме приключи при 0:0.

След почивката, в началните минути, играчите на Казахстан опитаха да наложат някакъв натиск, но той не им се получи.

Така се стигна до 57-та минута, в която Георги Илиев откри резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар в горния десен ъгъл на домакинската врата. Само три минути по-късно Иван Иванов вкара втори гол, разписвайки се след центриране от корнер и удар с глава.

Сериозната преднина успокои трикольорите и в 69-та минута Казахстан можеше да върне едно попадение, когато резервата Шомко нацели греда. Секунди по-късно шут на друг футболист появил се след почивката - Гридин, бе спасен от резервния страж на България Михаил Иванов.

В 89-та минута резервата Дмитрий Шомко все пак вкара за Казахстан, с което оформи крайното 2:1 в полза на България.

Така момчетата на Любо Пенев записаха втора поредна победа в рамките на една седмица, след като преди няколко дни биха като гост и Япония, но с 2:0.

КАЗАХСТАН - БЪЛГАРИЯ 1:2