"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Рожденикът Надал продължава похода в Париж

Седемкратният шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал записа чудесна победа в мача си от четвъртия кръг на турнира в Париж. Испанецът, който днес празнува 27-ия си рожден ден, се справи с 13-ия в схемата Кей Нишикори (Япония) с 6:4, 6:1, 6:3 след 2 часа и 2 минути игра на Централния корт "Филип Шатрие". С днешния си пети успех от пет двубоя срещу Нишикори Надал си заслужи участие в 1/4-финалната фаза на втроия за годината турнир от Големия шлем, а негов съперник там ще бъде победителят от мача между 9-ия поставен Стаснислас Вавринка (Швейцария) и 7-ия в схемата Ришар Гаске (Франция).

Един пробив се оказа решаващ за изхода на първия сет. 23-годишният Нишикори имаше два брейкпойнта в четвъртия гейм, но не се възползва. При 2:2 Надал проби сервис гейма на съперника си и до края на частта не изпусна преимуществото си. Така след 45 минути игра и 6:4 поставеният под номер 3 в схемата испанец спечели откриващия сет.

В началото на втората част и Рафа, и Нишикори пропуснаха възможности за пробив. Все пак в третия гейм отново Краля на клея се оказа по-съобразителен и проби за 2:1. До края на сета Надал не даде нито гейм на японския си опонент  - 6:1. В третата част бившият номер 1 в света реализира пробив за 3:1 и в следващите геймове печелеше подаванията си без особени проблеми. Сервирайки за победата, Рафа отрази брейкпойнт, след което с чудесен форхенд по правата стигна и до успеха в срещата.

Организаторите не пропуснаха да изненадат Надал за днешния му празник, като веднага след спечелването на мача на корта бе изнесена торта за рожденика. "Наистина се чувствам специално да празнувам рождения си ден на Централния корт. Благодаря на публиката за плакатите и поздравленията. Мисля, че днес играх по-добре в сравнение с предишните кръгове. Хубаво е да спечеля в три сета срещу силен съперник като Нишикори", не спести похвалите си за опонента Надал.