Стана ясен и последният участник в Серия "А" за сезон 2013/2014

Ливорно се завърна в Серия А", след като спечели финалния плейоф в тосканското дерби срещу Емполи с 1:0 на препълнения "Армандо Пичи" с близо 20 000 тифози. Капитанът Паулиньо бе героя за своя тим с гол с глава в 32-ата минута. Домакините имаха нужда само от равенство, за да се завърнат в елита, след като преди няколко дни завършиха 1:1 в дома на Емполи и предвид показателите през сезона имаха предимство. Гостите пък дойдоха със самочувствие, че могат да стигнат до успеха, но невероятен пропуск на Масимо Макароне в 22-ата минута, който от един метър на празна врата сбърка ги отказа.

Така Ливорно стана третия състав след Сасуоло и Верона, който ще играе догодина в Серия "А", а Палермо, Сиена и Пескара пък ще се подвизават в Серия "Б".

Ливорно се завърна в италианския елит след три години пауза. Тосканците изпаднаха през 2009/2010 година, а година по-рано бяха спечелили промоция.
На трибуните днес бяха италианските национали Алесандро Диаманти от Болоня и Джорджо Киелини от Ювентус, които са бивши играчи на клуба и се радваха за успеха.

Интересното е, че днес Ливорно постигна първия си успех от четири мача в плейофите, след като досега имаше три равенства 1:1. Първо две такива с Бреша, но предвид предимството, че завърши трети в редовния сезон продължи напред.

Голмайсторът Паулиньо пък вкара три от четирите гола в плейофите за тосканците. Днешното попадение на бразилеца бе 23-о от 47 мача за сезона.

Ливорно - Емполи 1:0
1:0 Паулиньо (32)