Марек влезе в "Б" група за сметка на отбора на Бойко Борисов

Отборът на Марек (Дупница) се завърна в професионалния футбол след драматично равенство в последния кръг на Югозападната "В" група. Днес дупничани завършиха 1:1 при домакинството си на Сливнишки герой, а точката бе достатъчна да останат недостижими за преследвача Витоша (Бистрица).

Срещата на стадион "Бончук" се разви шокиращо за домакините, които в 21-та минута получиха гол от дузпа, реализирана от Ивайло Цветков. При този резултат и при победа на Витоша, Марек щеше да се смъкне на второ място в класирането.

За радост на дупничани бившият футболист на Левски Тодор Христов донесе скъпоценната точка за своя отбор след изравнително попадение в 49-та минута, с което хвърли в екстаз над 2-те хиляди по трибуните.