Надал отстрани Фонини в 3-ия кръг

Седемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенството на Франция по тенис. Защитаващият титлата си Надал победи Фабио Фонини (Италия) със 7:6(5), 6:4, 6:4 за 2:45 часа. Испанецът имаше известни проблеми само в първия сет, който спечели след тайбрек. В третата част Надал поведе с 5:1, позволи на съперника си да вземе три поредни гейма, но при свой сервис не сгреши в десетия и стигна до успеха.

"Той играе много добър тенис. Фонини е мой приятел и мога да кажа само добри думи за него", каза Надал след мача. В спор за място на четвъртфиналите испанецът ще срещне Кей Нишикори (Япония). Двубоят е в понеделник, когато Надал става на 27 години. Седмият в схемата и местен любимец Ришар Гаске (Франция) продължава напред в турнира, след като отстрани Николай Давиденко (Русия) с 6:4, 6:4, 6:3. Гаске се присъединява към своите сънародници Жо-Вилфред Цонга и Жил Симон, които също достигнаха до четвъртия кръг. "Атмосферата беше невероятна. Страхотно беше, че играх днес тук", каза французинът, който се класира за тази фаза на шести пореден турнир от Големия Шлем. Гаске ще играе в следващия кръг с победителя от мача между Станислас Вавринка (Швейцария) и Йежи Янович (Полша).

Руснакът Михаил Южни се наложи над №8 в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:4, 6:4, 6:3. За място на четвъртфиналите Южни ще спори с победителя от мача между Томи Хаас (Германия) и Джон Иснър (САЩ).