Барселона подари нов спектакъл и достигна кота "100" (видео)

Шампионът на Испания Барселона разгроми с 4:1 Малага в последния си мач за сезон 2012/2013. Давид Вийя се разписа още в 3-ата минута. Сеск Фабрегас направи двойно подаване с Андрес Иниеста в 14-ата минута и разстреля Вилфредо Кабайеро за 2:0. Мартин Монтоя отбеляза много красиво в 16-ата минута и даде класическа преднина на шампионите. В 52-ата минута Андрес Иниеста вкара страхотен гол с удар извън наказателното поле. Резервата на Малага Педро Моралес отвърна четири минути по-късно с не по-малко красив изстрел, оформяйки крайното 4:1.

Каталунците успяха да запишат впечатляващите 100 точки и изравниха постижението на Реал Мадрид и Жозе Моуриньо от миналата година. Футболистите в синьо-червено финишираха на 15 точки пред големия си съперник. Те счупиха клубния си рекорд по брой отбелязани голове за една кампания - 115, но останаха на 6 от вкараните попадения на "белите" в предишния сезон. Звездата Лионел Меси завърши сезона с 46 гола.

Тито Виланова остави на резервната скамейка вратаря Виктор Владес. В 76-ата минута пък в игра влезе Ерик Абидал, за когото това бе последен мач с фланелката на Барселона. Французинът бе аплодиран бурно от фенове, съотборници и състезатели на съперника.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Иниеста комбинира хитро с Педро Родригес, крилото плъзна към Вийя и той вкара на празна врата. Вихрените атаки на Барселона продължиха и след попадението. В 14-ата минута Фабрегас и Иниеста осъществиха двойно подаване и Сеск с хубав удар прониза за втори път Кабайеро. 120 секунди по-късно Монтоя засече от въздуха лошо изчистена топка и направи преднината на шампионите класическа.

Едва в 21-ата минута гостите отправиха поглед към вратата на Хосе Мануел Пинто. Роке Санта Крус засече с глава центриране от корнер, но прати кълбото в аут. Десетина минути по-късно изстрел на Жулио Баптища бе блокиран. Към края на полувремето Жерард Пике отправи удар с глава, но без да застраши особено Кабайеро.

Втората част се превърна в истински спектакъл за зрителите на "Камп Ноу". Играчите на Малага бяха по-активни, но бяха наказани след три пропуска на Баптища, Иско и Моралес. Това се случи в 52-ата минута, когато многоходова комбинация успа защитата на гостите, топката премина през Фабрегас и Чави Ернандес, за да достигне до Иниеста. "Осмицата" на Барса завъртя страхотно топката и направи 4:0.

Късметът все пак се усмихна на футболистите на Мануел Пелегрини в 56-ата минута. Хесус Гамес подаде на появилия се на почивката Педро Моралес и чилиецът не остави шанс на Пинто за крайното 4:1.

До края на двубоя и двата тима можеха да се разпишат, но добри прояви на двамата вратари не позволиха това да се случи. Най-емоционалният момент бе в 76-ата минута, когато Пике отстъпи мястото си на Абидал и всички на стадиона се изправиха на крака, за да приветстват футболиста в последния му мач за Барселона. Малко след това и Вийя обра аплодисментите на публиката при смяната си и загатна, че това може да е била последната му поява с екипа на тима