Отличен старт за България - звезда на Ботев Пд с фамозно попадение (видео)

Младежите на България стартираха отлично квалификациите за Евро 2015 след домакинска победа с 3:0 над Андора.

Срещата се игра на градския стадион в Ловеч пред не повече от 150 зрители, а самото европейско ще се проведе в Чехия.

Попаденията за младите лъвове вкараха Тодор Неделев и Живко Петков през първата част, а след почивката се разписа Ивайло Чочев.

Мачът започна с натиск на трикольорите. В 16-та минута българският тим можеше да открие резултата, когато Живко Петков бе изведен зад отбраната на гостите, но шутът му по диагонал излезе в аут.

Първото попадение в андорската врата бе въпрос на време и то дойде скоро след пропуска на Петков. Негов автор стана звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев след невероятно изпълнение в 19-та минута. Нападателят овладя топката на гърди с гръб към вратата на Андора, завъртя се на 45 градуса и след изстрел от въздуха от 18-19 метра с левия крак вкара в долния ляв ъгъл.

В 29-та минута България можеше да отбележи втори гол, когато Горанов центрира отляво, но Петков стреля с глава над напречната греда.

Секунди по-късно Ради Кирилов получи топката от тъч, майсторски я прехвърли над главата на противников бранител и подаде по земя към Петков, но таранът на българския тим не успя да вкара триково с пета.

Това се случи в 45-та минута, когато Вилиян Бижев проби отляво и върна остро топката към Живко Петков. Нападателят на Нефтохимик я овладя, финтира бранител и технично стреля в долния десен ъгъл за 2:0 за България.

Пет минути след почивката Неделев центрира от корнер, халфът на ЦСКА Ивайло Чочев се извиси над всички и след удар с глава покачи на 3:0. Секунди преди това малко не достигна на Чочев да вкара подобен гол с глава, отново след центриране от ъглов удар.

Така България записа първа победа в квалификациите, докато Андора е с втора поредна загуба, тъй като този тим загуби домакинството си от Русия с 0:3.

Следващият мач на трикольорите е на 5 юни (сряда) отново срещу Андора, но като гост.

Останалите съперници на българите в групата са Русия, Дания, Словения и Естония.

БЪЛГАРИЯ - АНДОРА 3:0

1:0 Тодор Неделев 19
2:0 Живко Петков 45
3:0 Ивайло Чочев 50

БЪЛГАРИЯ: Евтимов, Недялков, Георгиев (86-Велков), Терзиев, Горанов, Неделев, Чочев, Васев (61-Почански), Кирилов, Бижев (65-Колев), Петков

снимка: bfunion.bg